Üniversiteli kurbanlıklar satışa çıkarıldı

Üniversiteli kurbanlıklar satışa çıkarıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi çayır ve meralarında doğal ortamlarında yetiştirilen kurbanlıkların satışları başladı. 

A+A-

Yemlerinde sentetik herhangi bir katkı olmaksızın beslenen ve tüm sağlık kontrolleri Ziraat Fakültesi bünyesindeki veteriner hekimler tarafından yapılan kurbanlıklar, yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte Aydın halkının tercihine sunuldu.
Kurbanlık almak isteyen vatandaşlar,  hayvanların kulak küpe numarası üzerinden Ziraat Fakültesi Döner Sermaye Mutemetliğine 100 TL kapora yatırarak kurbanlığını ayırtabilir. Fakülte tarafından,  ayrılan kurbanlıklarını almaya gelmeyen müşterilerin ödedikleri 100 TL kaporaları iade edilmeyeceği bildirildi.  Ağırlıkları verilen kurbanlıkların bedeli, ödemenin yapılacağı gün tekrar tartılarak, değişen ağırlığa göre yeniden tespit edilecektir. Ayrılan hayvanların kalan bedelleri için son ödeme tarihi 24 Temmuz 2020 olup; Ziraat Fakültesi Döner Sermaye Veznesine yatırılması gerekmektedir.  Bu tarihe kadar bedeli yatırılmayan kurbanlıklar, satın almaktan vazgeçilmiş sayılacağından kaporaları iade edilmeyeceği duyuruldu.
Ayrıca fakülte bünyesinde Kurban Bayramı’nın 1. günü kesim hizmeti verilecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin 75 TL karşılığında sıra numarası alması gerekiyor.

Koronavirüs koruma tedbirleri kapsamında Ziraat Fakültesi kampüs girişinde görevli personel tarafından ateş ölçümü yapılacağı 38 derecenin üzerinde olanlar kampuse alınmayacağı belirtildi  
Ziraat Fakültesi’ne kurbanlık bakmak için gelen misafirler, işletmede maske takması, sosyal mesafeye dikkat etmesi ve el dezenfektanı kullanması zorunlu olduğu duyuruldu. Ayrıca kesim randevusu alan vatandaşların kesim günü randevu ile belirlenen saatte en fazla iki kişi olarak gelmeleri ve kurallara uymaları istendi.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.