Otomobil devrildi: 4'ü çocuk 8 yaralı Otomobil devrildi: 4'ü çocuk 8 yaralı

Bodrum Göltürkbükü'ndeki ünlü bir sitede dün akşam yaşanan olay, 72 yaşındaki iş adamı Kaya Sabancı’nın site içerisinde açılışına gittiği restoranda iş adamı Vedat Aşçı ile karşılaması ile başladı.  İddiaya göre Kaya Sabancı, selam verdiği Aşçı ve korumaları tarafından darp edildi.

A W231221 11

Korumalar tarafından restoranın dışına atılan Sabancı, hastaneye kaldırıldı. Kaya Sabancı’nın oturduğu sitenin sahibi olan Vedat Aşçı ile sitedeki bazı konular nedeniyle daha önce tartıştıkları ve bu nedenle aralarında anlaşmazlık olduğu öğrenilirken Kaya Sabancı’nın şikayetçi olacağı belirtildi. 

A W231221 08

“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK”

Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kaylan hastanede yaptığı açıklamada, “Bugün saat 9 sıralarında Kaya Bey davetli olduğu restoranın açılışında sitenin sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı'ya selam verdikten sonra Vedat Aşçı'nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından darp edildi. Şu an özel bir hastanede müşahede altında, tetkikleri yapılıyor, raporları bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı'nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girişine müsaade edilmediği ve aynı zamanda giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin elimizde görüntüler ve fotoğraflar var.

A W231221 01

Biz Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreç başlattık ve takip ediyoruz. Otel içerisinde bir restoran var. Kaya Bey de oraya davetli gittiklerinde Kaya Bey'in de belirttiği üzere 'Selam vermeme müteakiben bana saldırdı' şeklinde. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar var. Kaya Bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor. Tanıkların önünde gerçekleşiyor. 72 yaşındaki bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil” dedi.

A W231221 09

“ARALARINDA SÜRTÜŞME VARDI”

Patronu Kaya Sabancı’nın olayın hemen ardından kendisini aradığını dile getiren kaptan Kemal Kocaoğlan ise, “Kaya Bey yere düşüyor, bana telefon açtı 'Beni buradan al' diye ve ben de olay yerine gittim. Kendisi küfür etmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı” dedi.

Kaynak: İHA