Aydın'ın eski milletvekili hayatını kaybetti Aydın'ın eski milletvekili hayatını kaybetti

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, aralarında Aydın’ın da bulunduğu sıcak hava dalgasının sürdüğü illerde yaşayan vatandaşları uyardı. Prof. Dr. Şen, sıcak hava dalgasının yaklaşık 5 gün daha süreceğini kaydederek vatandaşlara gün içinde dışarı çıkmamalarını tavsiye etti.

Unlu Meteoroloji Uzmani Aydinlilari Uyardi Aydinda Bu Saatler Arasi Disari Cikmayin 480038 3E6541E005Dff79B8B4C54Dea3821C72

“DIŞARI ÇIKMA ŞANSINIZ OLSUN”

Prof. Dr. Şen konuyla ilgili açıklamasında, “Ege ve Güney Doğu Anadolu’da "sıcak hava dalgası" devam ediyor. 4-5 gün daha devam edecek gibi. İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Güneydoğu Anadolu vatandaşları mecbur değilseniz 10-17 saatleri arasında dışarı çıkmayın ki ertesi gün tekrar dışarı çıkma şansınız olsun” dedi.

“ARABANI, HALINI YIKAMA”

Vatandaşları su tasarrufu konusunda da uyaran Prof. Dr. Şen, “Önümüzdeki 8-10 gün Doğu Karadeniz dışında yağış yok. Sıcaklıklar yüksek. Göller ve barajlarda buharlaşma kayıpları yüzde 30’lara kadar çıktı Bu nedenle su rezervlerimizi hızla tükeniyor. Su tasarrufunu unutmayın. Arabanı, halını yıkama. Bu yaz idare edin. Unutma; Susuz yaşam mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Murat Tan