Üreticiler dernek çatısı altında toplanacak 

Üreticiler dernek çatısı altında toplanacak 

Aydın’da kurulan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği, üreticileri bir çatı altında toplayarak sorunlara çözüm arayacak. Dernek aynı zamanda üreticilere yararlanabilecekleri hibe ve destekler konusunda da katkı sağlayacak. 

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA- Tarım şehri Aydın’da üreticilere destek sağlayacak olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği kuruldu. 7 Aralık’ta kuruluşunu gerçekleştiren dernek, sonrasında ise tanıtım faaliyetleri kapsamında Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başta olmak üzere il ve ilçe müdürleri, STK temsilcilerini, oda ve borsa başkanlarına ziyaretler gerçekleştiriyor. Dernekle ilgili bilgi veren Kurucu Başkan Tevfik Fikret Koca, “Dernek olarak gıda, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üreticilerin sıkıntılarını ve problemlerini bir çatı altında toplayarak gerekli mercilere iletmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda amacımız da bu sorunlara çözüm bulmak” dedi. 

EĞİTİMLER DÜZENLENECEK 
Üreticilerin alabileceği destekler konusunda da çalışma yapılacağını belirten Koca, “ Hibe, destek ve projelerden üreticilerimiz daha çok nasıl faydalanır, nasıl işleyiş kolaylaşır ve bürokratik işleyiş azaltılabilir bu konularda çalışmalar yapmak için faaliyet göstereceğiz” dedi. 
Eğitim faaliyetleri de yapılacağını belirten Koca, “Ayrıca pandemi dönemi geçtikten sonra eğitim faaliyetlerine başlayacağız. İlçelerde üreticilerimizi bilgilendirmek için eğitimler düzenleyeceğiz. Bu eğitimlerde projelerle ve işleyişle ilgili bilgiler vereceğiz.  Aslında amacımız hibe ve desteklere başvurmaları konusunda üreticileri teşvik etmek. Yine dernek faaliyetlerimiz kapsamında işletmelere hijyen ve iş sağlığı güvenliği eğitimi vereceğiz. Bunlar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı eğitimler olacak ve eğitim sonrası sertifika verilecek” diye konuştu. 

AMAÇ AYDIN’A HİZMET 
Derneğin her hangi bir maddi iştiraki yada ticari bir işletmesi bulunmadığını ve nakdi ve ticari faaliyeti de olmadığının altını çizen Koca, “Bizim amacımız Aydın’a nasıl iyi hizmet ederiz. Yatırımcılarımızı daha iyi nasıl bilgilendirebiliriz. Her kapısını çaldığımız işletmede farklı problemler olabiliyor. Bunları gerekli mercilere iletip çalışmalar yapacağız” dedi. 

ALTINKAYA’YA ONURSAL BAŞKANLIK TEKLİF EDİLDİ 
Dernekte ilk etapta 7 kişilik yönetim kurulu ile başladıklarını belirten Koca, “Onursal Başkanlığımızı Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Cengiz Altınkaya’ya teklif ettik. İlk genel kurul sonrasında 12 kişilik yönetim kurulumuzla faaliyetimize devam edeceğiz. Derneğimiz üye kazanma ve yapılaşma aşamasında olup üye portföyü olarak özellikle üreticileri aramızda görmek istiyoruz. Derneğimiz, Aydın merkezli bir dernek olup İlk etapta şubeleşmekten ziyade temsilcilikler vermeyi planlıyoruz. Bu konuda şuan için talep var ancak ilerleyen zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Türkiye genelinde faaliyet gösterecek bir dernek olmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı. 

DANIŞMA KURULU KURULACAK 
Üye olmak isteyen üreticilerin dernek bilgi formunu doldurarak yönetim kurulunun onayı ile üyelik işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Koca, “Tabi dernek olarak sadece üreticilerimize destek olmayacağız. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin de sıkıntılarını dile getirmek istiyoruz. Kurumlar arasında yaşanabilecek sorunlarda aracılık da edebiliriz. Dernek olarak bir danışma kurulu kuracağız. Bu kurulda alanında uzman isimlerin yanı sıra üniversitemizden hocalarımızı da davet ederek gerekli akademik çalışmalar ve bilgilendirmeler ışığında üreticilerimizin sorunlarını tespit ederek çözüm önerileri üzerinde çalışmalar yapayı planlamaktayız”  diyerek sözlerini tamamladı.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.