(ABDURRAHMAN FIRAT)-ÖZEL HABER- Özellikle yaptığı çam kozalak reçeliyle adından söz ettiren Nilgün Özkurt, KOSGEB’den altığı destekle işletmesine gerekli ekipmanları alarak üretime başladı. Bir çok reçel çeşidini yapan Özkurt, yaptığı ürünleri Türkiye’nin 81 iline gönderiyor.

KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger ve Aydın Ticaret İl Müdürü Arif Aksu, girişimci Özkurt’u ziyaret edip yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Müdür Dülger, yeni destekler hakkında bilgi verirken Müdür Aksu ise yaptıkları ürünler üzerine sağlıklıdır etiketinin yapıştırılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Yaptığı ürünlerin her aşamasını ve son halini tüketiciye sosyal medya hesabı üzerinden göstermek amacıyla Nilgün Özkurt, önce fotoğraf çekmesini öğrendi. Kendini geliştirmek için çok araştırma yaptığını ve photoshop programını öğrendiğini kaydeden Özkurt, daha sonra iş yerine ufak bir stüdyo kurduğunu söyledi.

Profesyonel bir fotoğrafçı gibi yaptığı bütün ürünlerin her anını fotoğraflayan Özkurt, “Bizim için görsel çok önemli. Bir çok ürün çeşidi yapıyoruz. Ama önemli olan bu ürünleri tüketici ile buluşturmak. Tüketicinin yediği ürünün nasıl bir aşamadan geçtiğini görmesi benim için önemli. Yaptığım kuru meyve, reçel gibi çeşitleri yapma anımı, nasıl yaptığımı, yaptıktan sonraki şeklini de çekiyorum. Sonra çektiğim bu fotoğrafları belirli düzenlemeler yaptıktan sonra sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyorum. Bu çekimler benim müşteri potansiyelimi daha da arttırdı” dedi.

3.png5.png6.png2.png

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT