Aydın'da Mevlid-i Şerif programı Aydın'da Mevlid-i Şerif programı

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Efeler Kurtuluş Mahallesi’nde de vatandaşlar muhtar seçimini kadın adaydan yana kullanarak Funda Utaş’ı seçti. Funda Utaş, kadın muhtar olarak sayılarının daha da çoğalmasını beklediğine vurgu yaparken kadın muhtarların mahalle sakinlerine daha iyi hizmet ettiğinin altını çizdi. 

“ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEĞİMİZ BİR TESİSİMİZ YOK”

Aydın Hedef Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamasında, Kurtuluş Mahallesinin Aydın’ın merkez noktalarından biri olmasına ve çok eksiği olduğuna değinen Muhtar Funda Utaş, “Kurtuluş Mahallesi bir evin salonu gibi her zaman düzenli, toplu ve güzel olması gerekli. Bulvar Aydınlıların uğrak noktasıyken Kurtuluş Mahallesi’nin birçok eksiği olması çok çarpıcı çünkü evin salonu gibi bir konuma sahip. Yaşam alanımız ve etkinlikler düzenleyeceğimiz bir tesisimiz yok. Beni aday olmaya en çok iten etken bunlardı” dedi.

Efelerde Vatandaslar Kadin Muhtarlardan Memnun Efelerde Kadin Muhtarlar Artiyor Utas Efelerde Sayimizin Artmasinin Sebebi Iyi Calismamiz 479082 93E9Eac63A4B367F61Ccc6376D025Da3-1

“TÜM CESARETİMLE ADAYLIĞIMI KOYDUM”
 
Adaylığı sürecinde ailesinin en büyük destekçisi olduğunu dile getiren Muhtar Funda Utaş, “2019 yılında da aday olmuştum fakat kazanamamıştım. O zamanlar eşim, çocuklarım ve çevrem benden desteklerini hiç esirgemedi. Sürekli pes etmemem gerektiğini, yola yeni çıktığımı söylediler ve bu seçimde de aday olmam için baskı yaptılar. Bende tüm cesaretimle adaylığımı ortaya koydum” diye konuştu. 

“MAHALLELİ KADINLAR ÇOK SEVİNÇLİ”

Seçim öncesi çok yorucu bir süreçten geçtiğini aktaran Muhtar Funda Utaş, “Seçimden sonraki süreçte yorucu olsa da benim için oldukça keyifli bir süreçti. Zorlandığım bazı anlar oluyor fakat yeni bir süreç içerisinde olduğum için her gün her şeye daha fazla hakim oluyorum. Seçimden sonraki süreci değerlendirecek olursam, mahalleli kadınlar oldukça sevinçli. Geçmiş dönem muhtarı erkek olduğu için muhtarlıkla tam iletişim kuramayıp dertlerini tam olarak aktaramadıklarını dile getiriyorlar. Şimdi bir kadın muhtarın olması, çekincenin ortadan kalkmasına ve kadın mahalle sakinlerimizin sorunlarını daha iyi ifade edebilmesine yol açtı” ifadelerini kullandı.

Efelerde Vatandaslar Kadin Muhtarlardan Memnun Efelerde Kadin Muhtarlar Artiyor Utas Efelerde Sayimizin Artmasinin Sebebi Iyi Calismamiz 479082 E3Dac79242De21345Fe55470A79Aad1D

 “584 OY FARKLA SEÇİLDİM”

Azalarını destekçilerinden seçtiğini söyleyen Muhtar Funda Utaş, “Seçimde 3 aday olarak yarıştık. 
Ben toplamda 2 bin 821 oy aldım ve 584 farkla seçimleri kazandım. Tabi mahalle sakinleri de beni yıllardır tanıyor ve biliyor. Hepsiyle abi, abla, kardeş ilişkimiz var. 2019 yılında aday olduğumda benimle beraber iki kadın aday daha vardı. Kadın adayın olması o dönem oylarımızı bölmüştü fakat bu sefer tek olunca kazanmak daha kolay oldu. Diğer kadın adaylarla bir etkileşim içine girmedik hatta bir tanesi bu dönem aday olan muhtar adaylarından bir tanesinin azasıydı” dedi. 

“KADIN ELİ BAŞKA”

Her seçimde artan kadın muhtar sayısının çok önemli olduğunu dile getiren Muhtar Utaş, “Kadın muhtar olması çok önemli bir nokta. Mahallelere çekidüzen ve güzellik geliyor. Kadın eli başka bir şey. Muhtarlık sadece tebligat vermek vs. değildir. Mahalle sakinlerinin derdini dinlemek, yardımcı olmak ve mahalleyi güzelleştirmektir. Görüyorum ki bunu en güzel kadın muhtarlarımız yapıyor. Her seçimde Efeler’de sayımızın artmasının da sebebi çok iyi çalışmamız” diye konuştu.  

“KURBANLIK ET TOPLAYACAĞIZ”

Yaşam alanlarıyla ilgili projeler geliştirmek istediğini belirten Muhtar Funda Utaş, “Birçok proje düşünüyoruz ama belediyenin de maddi sıkıntıları olduğu için hemen faaliyete geçirmek zor oluyor. En yakın projemizi anlatmak daha doğru olur. Kurban Bayramında ihtiyaç sahipleri için muhtarlığın önüne dolaplar yerleştireceğiz ve kurbanlık etler toplayacağız. Eğer biz elden teslim etmek istiyoruz diyen vatandaşlarımız olursa da iletişim bilgileri vererek yönlendireceğiz. Böylesine önemli bir bayramda ihtiyaç sahiplerini unutmak hiçbir mevkiye yakışmaz. Daha ileri tarihlerde planladığımız projelerden bir tanesi de maddi imkânsızlıklardan dolayı okuyamayan çocuklarımıza yönelik çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Murat Tan