(ABDURRAHMAN FIRAT) DP Aydın 14. Olağan İl Kongresi Şükran Güngör Kültür Merkezinde yapıldı. Kongrede DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet tek listeyle aday oldu. Kongreye DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Deva Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Suzan Yücel Milli, DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet ve çok sayıda partili katıldı. 6’lı masada yer alan İYİ Parti’nin Aydın İl Başkanı Recep Taner’in kongreye katılmadığı görüldü.
14. Olağan Aydın İl Kongresinin Divan Başkanlığını DP Teşkilat Başkanı Ahmet Uyanık yaptı.

TÜRKİYE'DE 192 BİN SANDIK VAR

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Uyanık, “Türkiye’de 192 bin sandık var. Bu sandıklara vatandaşlar oylarını atacak. Bu sandıkların hepsinde birer müşahit bulunduracaksınız. Sandıklar kapandıktan sonra sayım yapılacak. Islak imzalı tutanaklar tutulacak. Hakimin yalnız başına o tutanakları Yüksek Seçim Kurulana okumasına müsaade etmeyin. Mutlaka biriniz yanında bulunup doğru okuyup okumadığını kontrol edip cep telefonuna kaydedin. 6’lı masanın bu seçimde başarılı olabilmesi için müthiş bir çalışma içerisine girmemiz gerekiyor.” dedi.
“Yeter söz milletindir” diyen Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını 6’lı masanın dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

İTHAL EDEN ÜLKE HALİNE GELDİK

İl Kongresinin hayırlı olmasını dileyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin pamuk, ayçiçeği gibi bir çok ürünün ithal eden ülke haline geldiğini söyledi. Pamuk fiyatlarının 15 liraya kadar düştüğünü ifade eden Uysal, “Bu problem mecliste bir sese ve soluğa dönüştü. Bu konuyu pek çok milletvekili gündem yaptı. Tarım ve Orman Bakanı bana bir müsaade edin diyor.” dedi.
Pandemi sonrası gıda güvenliğinin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirten Uysal, “Üretilen ürünlerde o kadar çok GDO’lu ürün kullanılıyor ki buna kim tedbir alacak. Bu devlet neden organize olmuyor. Milletimizin adına bu devlet laboratuvarlar kurup vatandaşın ne yediğini incelemesi gerekiyor.” diye konuştu.

ÖNCE SİYASET SONRA TÜRKİYE DEĞİŞECEK

Uysal, önce siyasetin değişeceğini sonra da Türkiye’nin değişeceğini söyledi. Türk demokrasisinin en zor seçim ile karşı karşıya olduğunu dile getiren Uysal, “Burada mesele renklerden birini tercih etmek değil. Burada mesele herkesin hukukundan emin bir Türkiye’de mi yaşayacağız. Birilerinin müsaade ettiği kadar hakka hukuka razı mı olacağız veyahut çoğulcu demokratik bir hukuk devleti nizamı içerisinde korkusuz yaşama hürriyetimizi azami kullanabileceğimiz bir Türkiye’de mi yaşayacağız. Söz bitmiştir. Demokrasinin güzelliği burada.” dedi.

uysal-pamuk-fiyatlarina-dikkat-cekti-324684-04b5c9b8ceebb75db8e9ef954ab5868e.jpgserhat-emanet-guven-tazeledi-324684-2b8368ce6c7c9766e59a9d460f0bf2ec.jpgserhat-emanet-guven-tazeledi-324684-ffe9a36d25d34d678a4f9f5fb0c721f1.jpgserhat-emanet-guven-tazeledi-324684-1d605f2b1557f5d066542ca2332d85b3.jpg


Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT