Vali Köşger’den polis adaylarına öğüt

Vali Köşger’den polis adaylarına öğüt

Aydın Polis Okulu Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi ailelerine iftar verildi.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT) Türkiye’nin bir ateş çemberinin ortasında olduğunu dile getiren Vali Köşger, polislerin fiziken, bedenen sağlam durup millete bağlılık noktasında en ufak bir falso vermemeleri gerektiğini söyleyerek, “Bu milletin silahı, size kendisini korumak için verdiğini aklınızdan çıkarmayacaksınız. Kendisine emanet edilen silahı milletine doğrultan düşmanların ne olduğunu herkes 15 Temmuz’da gördü” dedi. 

Aydın Polis Okulu Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen iftar programına Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Aydın İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mesut İnan, Polis Okulu Müdür Vekili Şinasi Dur, komiserler, şehit yakınları, gaziler ve polis okulu öğrencileri katıldı.  

Polis Okulu yemekhanesinde Vali Köşger’e, polis adayları tarafından güzel bir karşılama yapıldı. Ezanın okumasıyla birlikte konuklar oruçlarını açtı. Yemeğin ardından dua yapıldı. 
İftar öncesindeki karşılama ve sonrası yapılan yemek duasından etkilendiğini ifade eden Vali Köşger, “Girerken örfümüze göre böyle çakı gibi aslanlar gibi karşıladınız. Yemeğin sonunda da dinimize uygun bir şekilde dua ettiniz. İnşallah yaptığınız bütün işler böyle sağlam olur, çift kanatlı gidersiniz hayatınızda. Milletimize hizmet yolunda, çağın, bilgileriyle kuşanmış, donanmış, günün ilmini irfanını tahsil etmiş ama kendi değerlerinden kopmamış, örfüne adedine, ailesine, milletine bağlı ve saygılı bu milletin hizmetinde olursunuz.” şeklinde temennide bulundu.  

Polisliğin önemli ve kutsal bir meslek olduğunu belirten Vali Köşger, “Dosta güven, milletimize güven, düşmana, suça ve suçluya korku salan milletimizin çelik pençesi polisimiz. Suçluyla uğraşmanın dışında bizim polisimiz vatanın savunmasını da omuzlamıştır. Bu uğurda nice şehitler vermiştir. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Allah mekanlarını  cennet eylesin” dedi.

Bu milletin son 50 yılda sınandığı bütün sınavlardan yüzünün akıyla çıktığını vurgulayan Köşger, “Bu coğrafyanın kritik noktalarında tarihin sizi ateşle imtihan ettiği aşamalarda aslanlar gibi yiğit bir duruş sergilerseniz bu topraklar üzerinde var olmaya devam edersiniz. O kritik noktalarda yiğit bir duruş sergileyemezseniz tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup gidersiniz” diye konuştu.

Biz ateş çemberinin ortasında olduklarını dile getiren Köşger, “Biz burada sağlam durmak zorundayız.  Biz sizden isteğimiz hem fiziken, bedenen sağlam olmayı hem zihnen bu millete bağlılık noktasında en ufak bir falso olmamasını bekliyoruz. Bu millete ait olduğunuzu hiçbir zaman unutmayacaksınız.  Bu milletin silahı, size kendisini korumak için verdiğini aklınızdan çıkarmayacaksınız. Gücünüzü kanundan ve milletten alacaksınız. Silahınızdan değil. Silahına dayanan sokak kabadayısıdır. Silahlarınızı bu millete şiddet, suç işleyenlere karşı gerektiğinde kullanacaksınız. En son bunun örneğini 15 Temmuz’da gördük. Kendisine emanet edilen silahı milletine doğrultan düşmanların ne olduğunu herkes gördü. Size bu kutlu yolda başarılar diliyorum” dedi.

vali-kosgerden-polis-adaylarina-ogut-108374-0e3fad44ba760bd10c88b4abbfe94d35.jpgvali-kosgerden-polis-adaylarina-ogut-108374-4c3264e6632ed09803302b689b189292.jpgvali-kosgerden-polis-adaylarina-ogut-108374-4c06423433d602fa92b52e9d10217719.jpgvali-kosgerden-polis-adaylarina-ogut-108374-538290c177c26d8197f2b9b28d9cfdcd.jpgvali-kosgerden-polis-adaylarina-ogut-108374-bda251326db92c1836619e22e9ef153a.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.