Validen sonra Çerçioğlu'da sonuçları açıkladı

Validen sonra Çerçioğlu'da sonuçları açıkladı

Aydın'da 7 farklı noktada yapmış oldukları hava ölçüm sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan Çerçioğlu, apılan ölçümlerde Germencik’te iki nokta, İncirliova ve Efeler’de değerlerin belirlenen sınırın üstünde olduğu tespit edildi” dedi.

A+A-

Aydın'da 7 farklı noktada yapmış oldukları hava ölçüm sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Biz iki türlü ölçüm yaptık biri sabit biri gezici. Yapılan ölçümlerde Germencik’te iki nokta, İncirliova ve Efeler’de değerlerin belirlenen sınırın üstünde olduğu tespit edildi” dedi.

 

Aydın Valiliği, geçen haftalarda jeotermal elektrik santrallerinde yapılan ölçümde sonuçların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen miktarın altında oldu açıklamasında bulunmuştu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bugün yapılan CHP Aydın İl Kongresinde jeotermallerle ilgili açıklamada bulundu.

Çerçioğlu, ARTEK firması ve TÜBİTAK’ın 7 noktada jeotermal santrallerinin ölçüm değerlerini açıkladı.

Çerçioğlu yaptığı konuşmasında, “Biz Aydınlılar olarak havamızın daha temiz olmasını istiyoruz. Temiz bir hava solumak istiyoruz. Çürük yumurta kokusu duymak istetemiyoruz. Memleketime bahar geldiğinde papatya, liman ağacı kokusu almak istiyorum. Sizi çürük yumurta kokusu rahatsız etmeyebilir ama bizi rahatsız ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak havadaki ölçümlerde yetkili olan ARTEK firması ve TÜBİTAK’ın ölçümlerini açıklıyorum. TÜBİTAK’ın ölçümlerine de itiraz edecek değiller herhalde. Büyükşehir firması ile birlikte 3 tane ölçüm yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen hidrojen miktarı 20 mikrogram/küp olarak belirledi. Biz iki türlü ölçüm yaptık biri sabit biri gezici. Ölçümlerin yerleri belli. Germencik’te sınır değerinin 2 ölçümde üstünde. İncirliova, Efeler sınır değerinin üstünde. Germencik Moralı, Efeler İmamköy değerleri TÜBİTAK ve ARTEK ölçümlerine göre fazla. Koordinatları verdim sonuçlar görüldü. Sultanhisar Salavatlı’da ölçümler bakanlık değerinin bir tık altında çıktı. Doğruya doğru deriz. 365 gün ölçümlerimiz devam edecek. Her gün ölçeceğiz ve çıkan sonuçları Aydın halkıyla paylaşacağız. Biz bu mücadelemizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.