(GÜLAY ÖZTEKİN) Vali Köşger, “Karacasu turizm açısından bizim çok önem verdiğimiz bir ilçemiz. Karacasu’da hep birlikte güzel hizmetler yapacağız” dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Belediye binası önünde Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Zeki İnal, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, Cumhur İttifakının Belediye Meclis üyeleri tarafından karşılanan Vali Köşger’e meclisin tek kadın üyesi Nilgün Koruk tarafından çiçek takdim edildi.
HEP BİRLİKTE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
Belediye binasında personel tarafından karşılanan Vali Köşger, Başkan Zeki İnal’ın makamında basına kapalı gerçekleştirdiği ziyaret sonrası yaptığı konuşmada, “31 Mart yerel seçimlerinden sonra yenilenen belediyelerdeki arkadaşlara hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunuyoruz. Malumunuz 31 Mart’ta Aydın’da çok güzel bir şekilde demokrasi şöleni yaşadık. Nöbet değişimleri oldu. Bize ziyaretlerde bulunan belediye başkanlarımıza iadeyi ziyaretlerde bulunuyoruz. Karacasu’da hep birlikte güzel hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Kendilerine hayırlı olsun” dedi.
KARACASU ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Turizm ve bir kültür kenti olan Karacasu’yu çok önemsediklerini kaydeden Vali Köşger, “Turizm açısından bizim önem verdiğimiz bir ilçemiz. Malumunuz geçtiğimiz yılı Afrodisias yılı ilan ettik. Birlikte güzel çalışmalar yapacağız inşallah” diye konuştu.
DERİ USTASI AFRODİSİAS’A KAPI ARALADI
Vali Köşger ziyaretin ardından ilçeye veda etmeden önce belediye binasının altındaki kiralık dükkanlarda el işçiliğiyle deri çanta, cüzdan, sandalet gibi turistik eşya imalatı yapan derici esnafı Faruk Özçelik’i ziyaret ederek yaptığı ürünleri yerinde inceledi.
Yapılan çalışmaları çok beğendiğini ifade eden Vali Köşger, el sanatı ürünlerini pazarlayıp pazarlayamadığını sordu. Afrodisias Ören Yeri girişinde Aydın Anıtlar Kurulu tarafından tahsisi yapılan turistik eşya satış noktalarında kendisine yer verilerek bu el sanatı ürünlerin satışını yapabileceğini söyleyen Vali Köşger’in tavsiyesi üzerine deri ustası Özçelik’e Kaymakamlık tarafından yer tahsisi yapılacağı bildirildi.
TARİHİ KAPI VE EVLER DİKKATİNİ ÇEKTİ
Daha sonra Karacasu’nun eski tarihi evlerinden çıkartılıp Prof. Dr. Ali Küpelioğlu tarafından sergilenen eski ahşap kapıları inceleyen Vali Köşger, belediye binasının hemen karşısındaki yıkılmaya yüz tutmuş tarihi evler de dikkatini çekti. Vali Köşger, evleri gösterip, “Bu evleri restore ettirelim” dedi. Belediye Başkanı Zeki İnal da meclis kararıyla kamulaştırma yapıp restore ettirerek millet kıraathanesi olarak hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

vali-kosgerin-karacasuya-ziyareti-dericiye-yaradi-107127-5c6307919d7baa93fa5adc98fd0205dc.jpgvali-kosgerin-karacasuya-ziyareti-dericiye-yaradi-107127-6f4e9591cbea5734ab91e46ccc6cc246.jpgvali-kosgerin-karacasuya-ziyareti-dericiye-yaradi-107127-85c76da3777aeb64be1edd307e216f1f.jpgvali-kosgerin-karacasuya-ziyareti-dericiye-yaradi-107127-a55d8620637e378d54f2846c6314cba6.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN