(ABDURRAHMAN FIRAT) Önümüzdeki 5 yıl boyunca halka hizmet edeceğini belirterek Başkan Çerçioğlu, “Şeffaf belediyecilik anlayışıyla vatandaşla bir arada ve iç içe olacağız” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 3’üncü kez başkan oldu. CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Başkan Çerçioğlu’nu makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerini iletip görevinde başarılar diledi.
Ziyarette Milletvekili Tezcan, “Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sadece Aydın’ın belediye başkanı değil bütün Türkiye’de marka olmuş bir belediye başkanımız. Aynı zamanda dünyanın tanıdığı ve Aydın’ı dünyaya tanıtan bir belediye başkanımız. Onun çalışmalarıyla, başarılarıyla gurur duyuyoruz. Çalışmaları diğer büyükşehir belediyelerimizin çalışmalarına da örnek oluyor. Bu dönemde CHP, Millet İttifakı'nın adayları seçimlerde çok başarılı bir performans gösterdiler. Şu anda Türkiye kentli nüfusun yüzde 54’ünü Millet İttifakı'nın adayları yönetiyor. Böyle bir tablo ortaya koyduk. Önümüzdeki dönem bütün Türkiye’de vatandaşa en iyi hizmeti götüren yerel yönetim örneğini sadece Aydın’da değil Türkiye’nin diğer belediyelerinde de göstereceğiz. Tecrübeyi her yere yaymak önemli. Herkesin üreticiden tüketiciye problemini sahiplenen kadınından erkeğine herkesi kucaklayan derman belediyeciliği anlayışını Türkiye’nin her yerine taşıyacağız. İstanbul seçimleriyle ilgili de kimse merak etmesin hiçbir şey olmaz” dedi.
SARI KART GÖSTERDİK
Milletvekili Süleyman Bülbül ise, “Özlem Çerçioğlu varsa çözüm var’ anlayışının seçimlerde de karşılığını aldık. Bu açıdan Aydın halkının görüşlerine saygı duyuyoruz. Bir beş yıl daha Özlem hanımın icraatlarını Aydın halkı görecek. Desteğimiz tam. Tüm Türkiye’de de CHP olarak Millet İttifakı olarak yapmış olduğumuz politikalarla bir sarı kart gösteriyoruz. Bu sarı kartı ittifakın iyi anlaması gerekiyor. İnşallah seçim hukukunun varlığını YSK gözetir” diye konuştu.
HALKLA İÇ İÇE OLACAĞIZ
Önümüzdeki 5 yıl boyunca çalışacağını dile getiren Çerçioğlu, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 tane büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldik. Burada prensip olarak Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, herkese eşit davranacağımızı ifade etti. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla vatandaşla bir arada ve iç içe olacağız” dedi.

vatandasla-ic-ice-olacagiz-104024-af1fe0fbfdd63bf823163052e7218df4.jpg

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT