AYŞE AKTAŞ

AYŞE AKTAŞ

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Vay halimize

A+A-

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'de 33 askerin şehit olduğu hain saldırının ardından yüreğimiz yandı. Artık isimler değil rakamlar konuşulmaya başlandı. İsimleri yerine 3 şehit 5 şehit demeye başladık. Artık dayanamıyoruz diye şehit haberleri dinlemek istemeyenler dahi var. Çok üzülüyorum dayanamıyorum diye kanal değiştirenler var. Dayanamıyoruz diye haberlerini duymak istemediğimiz insanlar, daha dün annesi, babası, eşi, çocuğu ile konuşup iyi haberlerini veriyordu. Şehit haberlerini görmezden geldikçe, işte tam da burada rakamlardan konuşmaya başlar. Evet, ateş düştüğü yeri yakar ama canların rakamlara dönüştüğü anlarda herkesin evine ateş düşmeye başlar.
Aslında gerçek ne biliyor musunuz gencecik bedenlerde hayaller vardı, aile hasreti vardı ama maalesef birileri birileri için kurban edildi. Bedelli askerlik yapanların naraları, evinde klavye başında yakalım yıkalım diyenlere tahammülümüz yok. Şehit haberlerini almaya başladığımız ilk dakikalardan itibaren internet kısıtlandı, sosyal medya yavaşladı sebep? Sorusu sorulacak cevabı beklenen o kadar soru var ki. Yayınlanan resmi rakamların bile dışında konuşulan şehit rakamalar ise çabası. Dedim ya artık isimleri değil rakamları konuştuğumuz bu ülkede bir şeyler değişmeli. Zengin ile yoksul arasındaki uçurumun kapanmayacak hale gelmesi, gencecik çocukların sırtından para kazanmaya çalışanların olduğu, çocukları aydınlığa değil partizanlığa taraftarlığa yönlendirilmeye birileri artık dur desin.
Kaybettiğimiz şehit ailelerinin, sevdiklerinin gözyaşı dökenleri teselli edecek bir cümle bulamaz hale geldik artık. Başka Türkiye yok, başka yurt, başka Anadolu yok. Kelimelerin bittiği yerdeyiz, üç maymun oynamaya devam ettiğimiz sürece duymadım, görmedim bilmiyorum dediğimiz sürece bu sayılar artacak, birlik ve beraberlik içinde yaşayacağız ya da karşılıklı siyasi rekabetin içinde çamurlaşarak, haklılık arayışında savaşarak hep birlikte yok olacağız vay halimize. Ölüm sayıyla anlatılmaz. Allah'tan rahmet gazilerimize şifa dilerken ömür boyu şehitlerimize bir hayat borçlu olacağız. Kendinize gelmemiz, insan olduğumuzu, ne kadar acı, felaket, kötülük görmemiz gerekiyor. İnsanlığımız, siyasetimiz ve vatanımızın çok ciddi bir sınav verdiği bu günlerde bu sınavı vermeden ne özgür nede güvenli bir Türkiye oluruz. Başımız sağ olsun Türkiye...

Önceki ve Sonraki Yazılar