Vergili’den kumpas suçlaması 

Vergili’den kumpas suçlaması 

Aydın Çevre ve Kültür Platformu Derneği (AYÇEP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vergili, eski yönetimin seçimlerde usulsüz yapıldığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

MURAT TAN- AYÇEP’te 29 Kasım’da iki listeyle gerçekleşen seçimli olağan genel kurul sonrasındaki süreçte, dernek içindeki yükselen gerginlik tırmanmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde kendilerini AYÇEP’in meşru yönetim kurulu üyeleri olarak lanse ettikleri bir deklarasyon yayınlayan Gönül Hastaoğlu, Hicran Danışman, Selami Yaşar Öztürk ile Ahmet Uslu’nun şahsıyla ilgili itham ve iddialarını cevaplayan AYÇEP Başkanı Vergili, seçimlerde usulsüz yapıldığı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Belirtmek gerekir ki usulsüzlük varsa bu benden ya da yeni yönetimdeki arkadaşlardan kaynaklı göstermek abesle iştigaldir. Bunun adı kumpas kurmaktır” dedi. 

“DİVANI DEFALARCA UYARDIK”

AYÇEP’in 29 Kasım 2019 tarihinde yıllık gerçekleşen olağan kongresinde iki ayrı liste çıktığını ve yeni yönetimin belirlendiğini söyleyen Vergili, “Seçim öncesi diğer listedeki arkadaşlarla defalarca uzlaşmaya çalışmamıza rağmen yeterli fikir birliği sağlanamamıştır. Bugün gelinen noktada bazı iddialarla şahsıma yönelik ifadelerle ilgili bazı noktaları açıklamak isterim. İddia edildiği gibi şahsım adına usulsüzlük edildiği belirtilmektedir. Üye listeleri, dernek kayıt defterleri ve derneklerle ilgili evraklar bende değilken ne şekilde ben ya da beni destekleyenler fazladan nasıl üye yazmışlardır. Ya da oy kullandırılmıştır. Ben ve listemdeki arkadaşlar defalarca divana bu konularda uyarılarda bulunmuşlardır. Eğer bir eksiklik bulunuyorsa üye listeleri ve dernek defterlerini işlemekle görevli arkadaşın görevini 22 Kasım 2019 tarihine kadar tam yapmadığı ortaya çıkmaktadır. Bu kişinin beni suçlayanlar tarafında olduğunu söylememe gerek bile yoktur” diye konuştu. 

“BUNUN ADI KUMPAS KURMAKTIR”

“Ancak belirtmek gerekir ki usulsüzlük varsa bu benden ya da yeni yönetimdeki arkadaşlardan kaynaklı göstermek abesle iştigaldir” diyen Vergili, “Bunun adı kumpas kurmaktır. Şirketlerin yapamadığını maalesef arkadaşlarımız yapmaktadır. Bu nedenle şahsım adına yazılanlarla ilgili belirtebileceğim tek şey ifadelerin asılsız olduğu, bu hareket tarzını kendilerine yakıştıramadığı belirtmekle birlikte yasal süreçlerin takipçisi olacağımı herkese belirtirim. Gerektiğinde elimdeki belge ve kanıtların toplum önünde açıklıkla ifade edilebileceğini de belirtirim. Bu süreçte yapılacak tek şey, AYÇEP ve Aydın için çalışmalarımızı tüm hızla devam etmektir. Şahsımı tanıyanlar bilir, ben ve yönetici arkadaşlarım bugüne kadar taviz vermeden yolumuza devam ettik, bu saatten sonra da çevre ve yaşam hakkı mücadelemizi sürdüreceğiz. Yönetim olarak görevimizin başındayız” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.