KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yaşamın Zulmü

A+A-

Yalnızlığın getirdiği bitaplığın enerjisi sarmış dört bir yanımı dürtülerine yenik düşmüş bir aslan gibi cebelleşiyorum benliğimle. Savaşlarda yok olmuş bedenlerim ikilemlere feryat olmuş çile çekiyorum senliğimle. Deliliğim aşıyor kendini hususi kerpetenlere ilişmiş ve anlaşılmaz kulaçları atıyorum felliğimle. 
Aşığım hiçliğime, boyun eğmiş bir zulüm bekçisi tarafından işlenen dergahlara ilişiyorum lakin ılık ılık akan kanımla soğuyorum içselleştirdiğim enliğimle. Galip gelme iştahına işlenmiş haşereler sarıyor her tarafımı hitap edecek bir yer bulamıyorum. Kendimi aramaya kalktım kalkalı bir çimliği dahi sulamıyorum. Sensiz ben yerimde dahi duramıyorum hiçliğim.
Dur durak bilmez emareler sarıyor etrafımı ve oğullarını kurban etmeye kalkanlarla yüzleşiyorum. Uluyorum ulu olana doğru semerlerini giymiş bekleyenleri aşarak düzleşiyorum. Sor o girdaplara boyunlarına dolanan yılanları bilmezler mi ki sicimleştirdikleri ruhlarını aşarlarken. 
Frekans elçilerim gelin, gelin ve beni yükseltin hiçliğe doğru. Doğurtun yeni benler ve girin içime soğutun kalbimi taşlaştırın mühürleyin sonsuzluğa doğru. İçin hiçliğin şarabından ve dirilin yeniliğe doğru. Hıyanet uzanmamak için iklimleri dahi dize getirirmiş karlı gecelerde. Bu çöl gibi yalnızlık sulanıyor seninle hiçliğim ve irdeleniyor her katresinde bulanıyor hiçliğim.
Uyan ey gafletteki gözlerim uyan sor bu ahvaline nedir bu halin. Buyan ey cennetteki yarim buyan bizden uzak olsun. Aran ey mağfiretteki zalim aran hiçliğinde bir tuzaktır alil. Sorguçlarına tutunmuş uçanlardır onlar birleşmiş toplulukların esans kokularında. Tufanlar geliyor inanmıyorlar bana da Nuh gibi kendimi gizliyorum. 
Size denileceklere geliyor dur durak bilmeden sessizliğimde inliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.