YATIRIMCI VAR YER YOK 

YATIRIMCI VAR YER YOK 

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yatırım yapmak isteyen yatırımcının olduğunu ama yer sorunun yaşandığını söyledi.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT- Arslan, “Bölgemizde yatırım yapmak isteyen yatırımcılar var. Yer sorunun çözülüp yatırımcının önünün açılması gerekiyor” dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı. Toplantıya Nazilli Kaymakamı ve Nazilli OSB Başkanı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve heyet katıldı.

Aydın Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıda Köşger’e, Nazilli OSB’ye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların olduğu ama tahsis edilecek yerin olmadığı yönündeki sorun iletildi.

OSB’NİN GENİŞLETİLMESİ İÇİN ARAZİ YOK
Toplantının ardından Aydın Hedef Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Nazilli Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi için görüşme gerçekleştirdik. Nazilli Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen iş adamlarından yer talebi var.  Nazilli OSB’de alan sıkıntısı olduğu için talebe cevap verilemiyor. OSB’nin genişletilmesi için şu anda arazi yok. Sorunun çözülmesi için bir an önce alanın büyütülmesi veya alternatif alanın oluşturulması gerekiyor. Alan büyütülmesi durumunda yatırımcı bu bölgeye çekilir. Sadece Nazilli’de değil Karacasu’da, Bozdoğan’da da yer problemi var. Biz bu sorunu Nazilli Ticaret Odası olarak sürekli dile getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

YATIRIMCILAR YER OLMADIĞI İÇİN BEKLEMEDE
“Yatırımcı var ama arazi yok” diyerek soruna dikkat çeken Arslan, “Nazilli bölgesine yatırım yapacak yatırımcı var fakat sanayi alanı yetersizliğinden ve yer tahsis edilemediğinden dolayı yatırımlar gerçekleştirilemiyor. Bugüne kadar 88 tane talep olmuş 10 bin metrekare yer almak için. Tamamen anlatılsa herkese bu sayı artar. Bu sayılar dışında benim bildiğim talebi olan yatırımcılar da var. Bugün bir sanayi alanı hazır hale getirseniz mübalağasız 300 dönüme talip hemen hazır olur. Onu bırakın Nazilli’de çoğu incirciler mahalle arasında üretim yapıyor. Nazilli’deki incir işletmelerinin yer problemi var. Onlar da en az 300 dönüm yer alır. Yatırımcılar yer olmadığı için beklemede. Yer olduğu takdirde yatırım yapacak yatırımcı var. Aydın’ın Nazilli’nin ekonomi bu yatırımcılarla daha da canlanır” dedi.

ÇALIŞMALARIN HIZLANMASI GEREKİYOR
Nazilli OSB’de genişleme alanı belirlendiğini ifade eden Arslan, “Yer olmasa da bulunması gerekiyor. Ama Nazilli’de genişleme alanı var. Bunun dışında Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in tasarrufunda Tarım OSB ile ilgili takip edilen bir yer var. Nazilli’de Arslanlı Mahallesi’nde Mergen Çayı yakınlarındaki bir alan üzerinde çalışma yapılıyor. Bu çalışmaların hızlanması gerekiyor. Her gün bir şey değişiyor. Bugün gelen yatırımcıyı geri çevirmememiz lazım. Kimse beklemez. Yarın başka bir şey çıkar yatırımcı buraya yatırım yapmaktan vazgeçer. Yatırımcı için bir an önce yerin hazır hale getirilmesi lazım. Alanların bir an önce kamulaştırılıp uygun fiyata alınması lazım. Sanayi alanına çevrilen bölgelerde 25 bin liralık yere 300 bin lira istiyorlar. Fırsatçıların da önü kesilmeli” diye konuştu.

yatirimci-var-yer-yok-149082-4d348bca9e2bf8fe41b5d9f84db2318b.jpgyatirimci-var-yer-yok-149082-31243f44400c3951a7c6af0f22782465.jpgyatirimci-var-yer-yok-149082-c5299880d26c67fe12cc5d960b167037.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum