Yavuz aday sıralamasında bölgesel dağılıma dikkat çekti

Yavuz aday sıralamasında bölgesel dağılıma dikkat çekti
ABONE OL
AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, ilin milletvekili adaylığı sıralamasına dönük olarak üç bölgeye ayrılması gerektiğini açıkladı. Aydın’ın son genel seçim sonuçlarına göre milletvekili sayısı artan 4 ilden biri olduğunu da belirten Miletvekili Yavuz, 2023’te yapılacak seçimlerde de başarıya kenetlendiklerini aktardı.

(MURAT TAN) İstanbul’da yayın hayatını sürdüren Önce Vatan Gazetesi’nin Aydın Sökeli Muhabiri Yağmur Tanyıldız ile röportaj gerçekleştiren AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, merak edilen bazı konularla ilde devam eden proje ve yatırımlara ilişkin açıklamalar yaptı. Röportajda, Aydın’ın 2018 seçimlerinde Türkiye’de milletvekili sayısını yükselten 4 ilden biri olduğunu hatırlatan Milletvekili Yavuz, “AK Parti olarak mecliste Aydınımızı 4 vekille temsil ediyoruz. Bu başarıyı inşallah 2024 yerel seçimlerinde de göstereceğimize arkadaşlarımızla teşkilatlarımızla inancım tam” ifadelerini kullandı.

“AYDIN’IN BİR GERÇEĞİ VAR”

Kendisinin 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti’den 5.sıra milletvekili adayı olarak seçimlerde yer aldığını hatırlatan Milletvekili Yavuz, “Aydın’ın bir gerçeği var; burayı batı doğu ve merkez olarak ayırmak gerekli. Doğal olarak Söke, Didim, Kuşadası ve Germencik Aydınımızın batısında kalıyor. Ama hiç yakın tarihte seçilebilmek imkânı yüksek ve sürükleyici bir isim 5’in üstüne konulmamış. Bununla ilgili 2015’te ve 2018’de bilimsel ve rakamların içinde olduğu sosyal içerikli raporlar hazırlayıp yetkili siyasi büyüklerimize ilettik. Sonuçta batı da 3. sıra bir isimle bu 2018 seçimlerinde Türkiye’de milletvekili sayısını yükselten 4 ilden biri olduk. AK Parti olarak mecliste Aydınımızı 4 vekille temsil ediyoruz. Bu başarıyı inşallah 2024 yerel seçimlerinde de göstereceğimize arkadaşlarımızla teşkilatlarımızla inancım tam. Bizim coğrafyamızda aslında genel olarak baktığımızda AK Parti; kalıpları kıran, kalıpların dışına çıkan bir parti. Aydın özelinde ise evet günümüzde her vekilin seçildiği bir bölge var gibi gözüküyor. Evet, Söke doğduğumuz ve doyduğumuz yer. Ancak ben hiçbir vekilimizin tek ilçe ile anılmasını doğru bulmayanlardanım. Hepimiz Aydın için varız, Aydın’ımızın her yanındaki vatandaşımız bizim için aynıdır” dedi.

“AYDINIMIZ HEP SAĞIN KALESİ OLMUŞTUR”

“Kalkınma, inşa, ekonomik büyüme gibi olumlu işler çağrıştıran rahmetli şehit Başbakanımız Adnan Menderes’in siyasi mirası Türkiye’de, özellikle memleketi Aydın’ımızda hala hatırı sayılır ölçüde etkilidir” diyen Milletvekili Yavuz, “Çeşitli sebeplerle seçmen davranışı bir ölçüde değişmiş gibi gözükse de, Aydın’ımız hep sağın kalesi olmuştur. Biz aziz milletimizin ferasetine, içgüdülerine güveniyoruz. Bu toprakların Şehit Başbakanımız merhum Adnan Menderes’in doğduğu milletine hizmet etmek için çıktığı yer olması en büyük özelliklerinden biridir. ”Yeter söz milletin” der ve tek parti iktidarının devrilip milletin iktidara geldiği 14 Mayıs’ın mimarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatük aramızdan ayrılışından sonraki horlanan milletin Atatürk’ümüzün doğrultusunda milletin tekrar değere geldiği zaman. Ama bunca yapılan hizmete rağmen vesayet ve dış iç düşmanların müdahalesi ve idam… Ve bizler bugün bu toprakların evlatları olarak yine milletin desteği ile milletin seçmiş olduğu ilk Cumhurbaşkanı ve ilk Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin millet eliyle seçilmiş ilk başkanına yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu iki gurur bizi çalışmaya itiyor. Sizlerin vesilesiyle hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Rabbim mahcup etmesin” diye konuştu.

“HİZMETLER SİYASET ÜSTÜ OLMALIDIR”

“Bizler AK Parti olarak eser ve hizmet öncelikli anlayışla hareket ediyoruz” diyen Milletvekili Yavuz, “Bölgemizde de AK Parti’de olmayan belediyelerde şeffaf, halka hizmet odaklı her türlü çalışmaya destek veriyoruz. Ancak önceliğimiz tabii ki AK Belediyeciliği Aydın’ımızın tamamında hâkim kılmak… Tabii ilimizde genel seçimlerdeki başarımızı yerel seçimlerde gerçekleştiremedik. Burada aynaya bakıp nerede neyi anlatamadık bakacağız bakıyoruz. Söke’de belediye bizde değil biliyorsunuz. Lakin kapımızın açık olduğunu her defasında arkadaşlara söylüyoruz. Bu ilişkilerden rahatsız olanlar illaki oluyor. Ama ben hizmetlerin siyaset üstü olduğuna inananlardanım. Eğer hizmeti karşı mahalle yapıyor ve şehre değer katıyorsa övmeyin peki ama en azından saygı duyun… Maalesef bu olmuyor şehrimizde. Ki şehirde attığımız adımlar belediyeyi de rahatlatan hatta seçim beyannamelerindeki konular. Daha geniş bir zamanda özelinde isterseniz anlatırım. Çünkü söylerken ben dahi unutuyorum… Spordan, gençlikten, tarımdan, sanayiden, ulaşımdan sağlığa kadar devam eden, edecek, plan dâhilinde olan birçok konu” ifadelerini kullandı.


Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.