(MURAT TAN) Yerel seçimlerin tüm yönleriyle değerlendirilerek yeni yol haritasının çizildiği Kızılcahamam’da düzenlenen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na Aydın’daki AK Partili ilçe belediye başkanlarıyla birlikte katılım sağlayan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, toplantının verimli geçtiğini söyledi. Kampta Aydın’daki seçim sonuçlarının da masaya yatırıldığını belirten Yavuz, gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Aydın’da oyumuzu artırdık fakat halkımıza kendimizi iyi anlatamadığımızı düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Aydın dahil kazanamadığımız yerlerle ilgili olarak aynı kanıda. Bu eksikliği tamir edip önümüzdeki seçime bakacağız” dedi.

AK Parti, üç gün süren 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Kızılcahamam'da kampa girdi. Kampta Aydın heyeti olarak, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamid Burak Aykut, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde ile AK Partili Aydın ilçe belediye başkanları Nuri Güler (Köşk), Mehmet Erol (Buharkent), Metin Ertürk (Kuyucak), Ufuk Altıntaş (Bozdoğan) ile Nedim Kaplan (Koçarlı) da katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, seçim değerlendirmesinin yanı sıra il, ilçe ve belde belediye başkanlarına önemli tavsiye ve uyarılarda bulunulurken, Aydın’daki yerel seçim sonuçları da masaya yatırıldı.

“EKONOMİDE GÜZEL İYİLEŞMELER GÖRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, “AK Parti en son yerel seçimle birlikte Türkiye’de dört kez yerel seçim yaşamış ve birinci çıkmış bir partidir. Alınan toplam oy oranıyla ilgili Sayın Genel Başkanımız teşkilatımıza teşekkür etti. Açılış ve kapanış konuşmasında da bundan sonraki süreçte daha önceden yayımlamış olduğu seçim manifestosuna uygun bir şekilde halka hizmet konusunda eksik kalmamaları yönünde bir talimat verdi. Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Kapanışta da en yüksek oy alan ilk 5 büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarımıza da Genel Başkanımız hediye takdim ettiler. İçişleri, çevre ve şehircilik, maliye gibi konulara dönük de ilgili bakanlarımız çeşitli sunumlar yaptılar. Türkiye’deki ekonomik ve güvenlik durumuyla ilgili de bilgiler verdiler. Allah nasip ederse ülke ekonomisinde de çok güzel iyileşmeler var. Hazirandan sonra eylül ve ekim aylarında tek haneli enflasyon rakamlarını görmeye başlayacağız. Tarımdan turizme kadar tüm konularda da ekonomik açıdan yeni hedefler belirlendi. Bunlarla ilgili detayları da Cumhurbaşkanımız bizzat açıklayacaklar.

“AYDIN İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aydın’daki seçim sonuçlarının da 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda masaya yatırıldığını söyleyen Yavuz, “Bunla ilgili değerlendirmeler bir önceki Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımızda da masaya yatırılmıştı. Aydın’daki seçim sonuçlarıyla ilgili olarak yaptığım açıklamada ben istediğimiz sonuca ulaşamadığını söylemiştim. Sonuç olarak Aydın’da oyumuzu artırdık fakat halkımıza kendimizi iyi anlatamadığımızı düşünüyorum. Genel Başkanımız da kazanamadığımız yerlerle ilgili olarak bu doğrultuda bir düşünceye sahip. Bu noktada kendimizi anlatmamızla ilgili eksikliği tamir edip bir daha ki seçimler için önümüze bakacağız. Aydın ile ilgili yapılacak olanlar eksiklikler, yatırımlar konusunda bunların hayata geçmeleriyle ilgili engel bir durum yok. Bu konuda da canla başla dört vekil olarak Aydın’ı temsil etme noktasında çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

yavuz-aydina-kendimizi-anlatamiyoruz-104204-a060f93f61efcd3cad8a71a6bae0bf08.jpg

Kaynak: MURAT TAN