(TÜRKER KOCAKAHYA) Koltuğa oturan temsili başkan Ferhat Cengiz’in yardımcısı ise Nisanur Güngör oldu. Nazilli Belediyesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başkanlık temsili olarak el değiştirdi. Yerel Seçimler’de başkanlığa seçilen Kürşat Engin Özcan, koltuğunu Turan Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ferhat Cengiz ‘e devretti. Başkan yardımcılığı makamı ise Nisa Güngör’e devredildi. İki öğrenci de göreve yeni seçilen Özcan’a çiçek takdim ederek görevinde başarı diledi. Okulun Türkçe Öğretmeni Selda Erdoğan eşliğinde Özcan’ı ziyaret eden miniklerden temsili başkan Ferhat Cengiz, arkadaşlarının taleplerine kulak verdi. Ferhat Cengiz ve Nisanur Güngör, Özcan’dan daha yaşanabilir bir Nazilli isterken, “Bizler Eğitim hayatımızın daha kolay olmasını istiyoruz, zorluk çekmek istemiyoruz. Yoksulluk çekmek istemiyoruz. Eğitim hayatlarını maddi zorluklar yüzünden gerçekleştiremeyen arkadaşlarımızın burs almasını istiyoruz” dediler.

“SİZE İNANIYORUZ VE GÜVENİYORUZ”
“Aç ve yoksul insanlar için de daha çok barınma yerleri yapılmasını talep ediyoruz” diyen temsili başkan ve yardımcısı, “Tüm bunların yanı sıra çocukların zaten çok kısıtlı oyun alanları var. Bizler için ayrılmış çocuk parklarında oyuncakları kırılmış sökülmüş, onların onarılmasını istiyoruz. Mesela Atatürk parkı çok pis. Bu alanlar temizlenmeli. Sözün kısası bizler daha yaşanabilir bir Nazilli olmasını istiyoruz. Bu konuda da biz çocuklar size inanıyoruz ve güveniyoruz” ifadelerini kullandılar.

TEŞEKKÜR ETTİ
Çocuklara hediyelerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarda çocukların mutlu olacağı hizmet ve çalışmalara öncelik vereceklerini belirten Başkan Özcan ise, bugünün gençlerinin çocuklarının, yarının yöneticisi, bilimcisi, idarecisi belki doktor ve belediye başkanı olacağını dile getirdi. Özcan, “Öncesinde böylesine güzel bir hediyeyi bana getirdiğiniz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki sizler derslerinizde çok başarılı olacak ve Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyeceksiniz. Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı gençler olarak bu vatana bu millete faydalı insanlar olacaksınız. Bugün ben size ve temsil ettiğiniz tüm arkadaşlarınıza söz veriyorum. Çok çalışarak sizin isteklerinizi ekip arkadaşlarım ile birlikte yerine getirmeye çalışacağız. Sizlerin de bana söz vermenizi istiyorum” dedi.

yeni-baskan-ferhat-cengiz-oldu-102852-3ba9118cc1e7bc1bd840cd0a12926526.jpgyeni-baskan-ferhat-cengiz-oldu-102852-745f2a70df444ba1c0b5d9edc9b5543c.jpgyeni-baskan-ferhat-cengiz-oldu-102852-3599bebd2d5f43c1485f4fdba4c12750.jpgyeni-baskan-ferhat-cengiz-oldu-102852-dae514005c64d3c0c022ebbea283a604.jpg


Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA