MURAT TAN

MURAT TAN

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİ KAHRAMANLAR LAZIM BU İLE!..

A+A-

Aydın’da sosyal medya hesabındaki künyesinde, “Toprak gibi sessiz olduğum an bilin ki, gökte yağmur gibi gürlüyorumdur” yazılı bir değerimiz var!

***

Geçtiğimiz gün bu değerimiz, Aydın’ın güzide cerrahlarından olan Doç. Dr. Murat Yılmaz, sosyal medya hesabından ‘Yeni kahramanlar lazım bu ülkeye….” notuyla birlikte bir video paylaşımında bulundu.

***

Paylaşımdaki kişi, sakallı ve muhafazakar görünümlü bir yurttaşımız olmasından mütevellit laik kesimin, kılık kıyafet devrimine inanmış, çağdaşlığı özümsemiş, samimiyetle ‘Atatürkçü’ olarak da lanse edebileceğimiz kişilerin eleştirisini cezbedebilecek bir görünümde de olabilir ancak bu kişi paylaşılan 57 saniyelik videoda bir kalp operasyonundan bahsediyor…

***

Yalnız videodaki kişinin görünümüne ve anlatım tarzına takılmadan kim olduğunu doğru irdeleyip baktığımızda, cerrahi müdahaleye dönük yaptığı bir operasyondan bahseden bu zatı muhterem kimdir, necidir bunu da iyi bilmek gerek!

***

Daha önce de benzer paylaşımlarla hedef tahtasına oturtulan ve adına ‘Hoca’ denilen kişi, altını çizerek belirteyim ki; Genel Cerrah Op. Dr. Salih Selman’dan başkası değil!

***

Selman'ı hedef haline getiren kimdir derseniz; Mesleğimizi suistimal eden üç beş kendini bilmezden ibarettir! İsmi lazım değil!

***

Biz yine de Op. Dr. Selman'ın kim olduğu bilgisini biraz daha açalım; Aynı zamanda Hafız Doktor olarak da bilinen Selman, Saint-Joseph mezunu, milli güreşçi ve üç dil biliyor!

***

Ben Doç. Dr. Murat Yılmaz’ın bu paylaşımını gördüğümde, doğrusunu kendisinin bilmesi gerektiğinden hareketle yorum olarak şunları yazdım;

***
“Bu kişi Genel Cerrah Op. Dr. Salih Selman'dır. Doğru bilgiyi iliştireyim dedim. Ayrıca doktorların meslek etiğine göre de "Hekim, meslektaşlarını mesleki yönden onur kırıcı ve haksız saldırılara karşı korur" Bu etik sizi de bağladığına göre hoş bir paylaşım olmamış hocam”

***

Benden önceki yorumlara baktığımda, ADÜ’de Uzman Veteriner Hekim olarak görevli Tayfun Şahin, “Buna ancak "Ziyaaaaaaaa" denir” diyerek kahkaha emojisi paylaşmış!

***

Ben buna sadece gülümseyip geçtim ancak konunun özü bu değil!

***

Murat Hocam, daha önce de benim ‘Aydın Gerçeği’ başlığıyla yazdığım bir köşe yazıma, sosyal medya hesabında, “Aydın'ın birçok konuda geri kalmasının nedenlerinden birisi de, yerel basınıdır” ifadeleriyle yer vermişti.

***

Aydın Basını’na Aydın adına ciddi bir geri kalma eleştirisini ben dikkate şayan bulmuştum!

***

Kendisini bu paylaşımı nedeniyle aramış, teşekkür etmiş ve telefonla kısa bir hasbihalde de bulunarak en kısa sürede bizzat ziyaret gerçekleştireceğimi de iletmiştim.

***

Bu ziyaretim yoğun işlerim nedeniyle henüz mümkün olmadı ama kendisiyle aynı zamanda bir adaşı olarak Aydın adına, ‘Aydın’ bir yaklaşımla nasıl paydaş bir sağduyu geliştirebiliriz noktasında en kısa sürede istişarede bulunacağımın bilinmesini isterim.

***

Bu istişaremiz eğer mümkün olursa, kendisinin paylaşımının altına yaptığım yoruma karşı en ufak bir içerleme ya da yanlış anlama taşıdığını düşünmemekle beraber, ADÜ’nün ilk Tıp Fakültesi mezunlarından olan ve halihazırda Doç. Dr. Ünvanıyla mesleğini büyük bir azim ve çabayla sürdürdüğünden hareketle ADÜ’nün dününü ve bugününü konuşacağız.

***

Öyle ya; Tıp Fakültesi Hastanesi düne kadar parmakla gösterilen ADÜ’nün, dünden bugüne geldiği noktayı en iyi bilen ve bu konuda kent hafızası olarak başvurabileceğimiz müstesna bir isim olarak mutlaka kendisinin doğruyu doğru yere oturtacağı nüanslar, anekdotlar, çarpıcı bilgi, anı ve değerlendirmeler olacaktır.

***

Kendisiyle eğer mümkün olursa yapacağımız röportaj için ben şimdiden sabırsızlanıyor, herkese esenlikler diliyorum!

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.