(SİMGE ATA) Her yıl Aydın'ın farklı ilçelerinde düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerine bu yıl Yenipazar da dahil edildi. 15 Nisan'da Valilik önünde başlayan etkinliklerin perşembe günkü Yenipazar'daki kısmında, yaklaşık 250 kişilik grup Yörük Ali Efe Evi Müzesi bahçesinde yöresel yemeklerin tanıtımını gerçekleştirerek ilçeyi gezecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde saat 08.30'da toplanacak olan katılımcılar, 09.30'da Yenipazar'a geçecek. Yenipazar
Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Yüsran Erdan, hafta kapsamında etkinliklere ilk kez ev sahipliği yapacak olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.
Erden, 2009'daki başkanlık döneminde temellerini attıkları 'turizme dayalı yerel kalkınma modelinin meyvelerini topladıklarını söyleyerek, "Ev sahipliği yapmak ve bunun yükünü omuzlamaktan memnunuz" dedi.

"MERAK EDİLEN BİR İLÇE OLDUK"
Hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Erden, "Yenipazar'ı 'Sakin Şehir' kimliğiyle bu yılki etkinliklere eklemişler. Buradaki etkinliklerimiz 09.30'da başlayıp 14.00'e kadar sürecek. Katılımcılar turlarla gelip, yerel lezzetlerin tadına bakacaklar. Yörük Ali Efe ile ilgili etkinliklerimiz daha öncede burada yapılıyordu zaten. Turizme dayalı yerel kalkınma modelini 2009'dan itibaren uygulamaya başlamıştık. Sakin Şehir manifestosundan yola çıkarak merak edilen bir ilçe olduk diye düşünüyorum. Aydın Valiliği'nin de böyle bir karar vermesinden son derece mutlu olduk. Ev sahipliği yapmak ve bunun yükünü omuzlamaktan memnunuz" dedi.
Bu yılki Turizm Haftası etkinlikleri 21 Nisan'da Tralleis Ören Yerinde düzenlenecek olan Bisikletini Al Gel Şenliği ile son bulacak.

Kaynak: SİMGE ATA