Yenipazarlı iktidarı eleştirdi  

Yenipazarlı iktidarı eleştirdi  

Son dönemde yaşanan felaketler üzerinden iktidarı eleştiren Memleket Partisi İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, “Sizin gitmeniz için memleketimizin başına hangi felaketlerin gelmesini bekliyorsunuz? Artık gidin." diye tepki gösterdi.

A+A-

Muharrem İnce önderliğinde kurulan Memleket Partisi, Aydın’da 1. Olağan Gelen Kurulu’nu gerçekleştirdi. Şoförler Odası Düğün Salonu’nun ev sahipliği yaptığı kongrede kurucu İl Başkanı Cavit Yenipazarlı tek aday olarak seçime gitti. Blok liste şeklinde yapılan kongrede Yenipazarlı ve yönetimi göreve seçildi. Kongrede divan başkanlığını Memleket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Asuman Ali Güven, divan üyeliklerini Emrah Şerbeçioğlu, Sibel Işık ve Ünsal Ünal üstlendi. Kongreye ilçe başkanları ve partililerin yanı sıra Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Suzan Yücel Milli ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.  

YENİPAZARLI: ARTIK GİDİN 
Kongrede konuşan İl Başkanı Yenipazarlı, Karadeniz’de yaşanan sel felaketleriyle Akdeniz ve Ege’de meydana gelen orman yangınlarını hatırlattı. Sel ve yangınlarda insanların hayatını kaybettiğini, hayvanların öldüğünü ve milli değerlerin kaybolduğuna değinen Yenipazarlı, ekonominin neredeyse bu yükleri kaldıramayacak duruma geldiğini söyledi. Geçmiş yıllarda Elazığ ve Van gibi şehirlerde meydana gelen ve vatandaşların hayatını kaybettiği depremleri de anımsatan Yenipazarlı, hükümete seslenerek, “Sizin gitmeniz için memleketimizin başına hangi felaketlerin gelmesini bekliyorsunuz? Artık gidin. Yetti artık demek istiyorum” ifadelerini kullandı. 
TARIM ÜZERİNDEN ELEŞTİRDİ 
Aydın’ın dağlarından yağ ovalarından bal akan beyaz altının şehri olduğunu dile getiren MYK Üyesi Asuman Ali Güven ise şehrin eski ortamı ve güzelliklerinin bu iktidar döneminde hızlı bir şekilde bozulduğunu dile getirdi. Ovaların jeotermalle ısıtıldığını doğanın, tabiatın ve çevrenin dengesinin bozulduğunu kaydeden Güven, Türkiye’nin de çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirtti.  Köylülerin, çiftçilerin ve tarımla uğraşanların ihmal edildiğini söyleyen Güven, ülkenin son yıllarda büyük sıkıntılar içinde olduğunun altını çizdi. Güven, sorunları çözmek için Türkiye’nin yeni bir partiye ihtiyacı olduğunu belirterek, “İşte biz Memleket Partisi’ni Muharrem İnce genel başkanlığında bunun için kurduk. Tekrar bu ülkeyi Cumhuriyet ve Atatürkçülük değerleriyle buluşturmak için kurduk” ifadelerini kullandı. 
YÖNETİM KURULU 
Yenipazarlı başkanlığında göreve gelen yönetim kurulunda, Zerrin Acar, Hüseyin Ay, Erdal Berk, Kazım Mutlu Candaş, Duygu Çiloğlu, Hayriye Dafidan, Fulya Filiz, Gamze Görcelioğlu, Gökhan Gültekin, Hatice Gümüştaş, Mustafa Güneri, Habibe Gürer, Mehmet Ali Işık, Abdullah Kaçar, Ramazan Kamacı, Pembe Koç, Mustafa Özdemir, Suat Soner, İlknur Şentürk, Hasan Toker, Özgür Vural, Mustafa Yılmaz, Cüneyt Yiğit ve Rauf Yumuk isimleri yer aldı. 

yenipazarli-iktidari-elestirdi-233307-75312c598e1806739a9c3b8223ebe63a.jpg

yenipazarli-iktidari-elestirdi-233307-d73ff8f6a45050a441a2c18a0c36d4e0.jpg

yenipazarli-iktidari-elestirdi-233307-b0a97bfce9095ad679f07d6a68c5ae07.jpg

yenipazarli-iktidari-elestirdi-233307-33da3a2edd584af6a97c452d7d5ed80e.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.