AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yerel yönetici seçeceğiz

A+A-

Bugüne dek onca hengâme, gürültü, miting, broşür, bakan ziyaretleri, açılışlar, demeçler hepsi artık bitti. Bugün son gün seçimden önceki seçim çalışmalarına ilişkin yapılacaklar için. Yarın vatandaş sandık başına gidecek ve seçimini yapacak.
Seçim sürecinin başından beri yapılan konuşmalarda karşı tarafa suçlayıcı demeçler,  zan altında bırakıcı açıklamaların kime ne kazandıracağını yarın akşam göreceğiz. Bu seçim sonucunda bir şeyi daha göreceğiz. Seçim kampanyasını sosyal medyaya bağlayan ve sosyal medyadan medet umanların aldıkları oyları ve oranlarını da göreceğiz. 
Bu seçim adı üstünde yerel bir seçim ve yerel seçimde vatandaşın öncelikle tercihi kendisine yakın hissettiği, kendisine hizmet edeceğini düşündüğü adaya destek vermektir. Öyle birilerinin düşündüğü gibi partiye oy vermek değil; adaya oy vermek bu seçimin alışıla gelmişidir.
Yarın bunu bir kez daha göreceğiz. Bir tarafta Cumhur İttifakı ve onun adayları, diğer tarafta Millet İttifakı’nın adayları. Bunlar karşılık diğer partilerin adayları sandığa girecek; sandıktan kimin çıkacağı ise ittifaklara göre değil, vatandaşın kendisine yakın ve Aydın’ı ya da kentini en iyi hizmet edecek olan isme göre belirlenecek.
Sürecin başlangıcından bu yana yaratılmaya çalışılan genel seçim havası ise sanal bir durumdu. Gerçek aslında yukarıda söylediğim gibi, parti ya da partili adaydan çok kente hizmet edeceğine inanılan ismin başkan seçilmesidir. Yapılanacak seçim, yarın sandık başında verilecek oylar Türkiye’nin yönetimini belirlemek için değil, Aydın’ın ve ilçelerinin yönetimini beş yıllığına belirlemek için yapılacak bir seçim.
Bu açıdan bakarak şunu söylemek isterim. Unutmayın yarınki seçim genel değil, YEREL seçim. Bu noktada kendi vicdanınız ve inandığınız değerler doğrultusunda oylarınızı verin ve Aydın ve ilçelerinin beş yıllık geleceğine yön verin.
Şimdiden önümüzdeki baş yıllık süreç için başkanlık koltuğuna oturacak olanlara ve Aydınlılara seçim sonuçları hayırlı olsun. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar