"Yerel yönetimlere vergi indirimlerine gidilsin"  

"Yerel yönetimlere vergi indirimlerine gidilsin"  

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının yayımladığı ortak bildiride, “Merkezi hükümetten beklentimiz ve talebimiz yerel yönetimlere yönelik bazı vergi indirimlerine gidilsin” ifadelerine yer verildi.

A+A-

Aralarında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da bulunduğu  CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı ortak açıklamada bulundu. Merkezi hükümetten bazı indirimler talep ettiklerini bildiren başkanların açıklamasında,  "Verilen hizmetlerin, devam eden ve devreye alınması planlanan projelerin sürdürülebilir hale dönüştürülmesi hususunda, hükümet yetkililerini Türkiye'deki bu ekonomik zorluklar sırasında, yerel yönetimleri desteklemeye davet ediyoruz. Mazot, elektrik, doğal gaz, un vesaire gibi maliyetlerin etkisiyle, tüm Türkiye’deki belediyeler, hizmetleri devam ettirme noktasında oldukça zorlanmaktadır. Kentlerimiz için hayati öneme sahip hizmetlerle ilgili ihaleler dahi yapılamayacak noktaya gelmiştir. Bu durum, ihalelere katılan firmaları da zora düşürmektedir. Bu kapsamda, merkezi hükümetten beklentimiz ve talebimiz; yerel yönetimlere yönelik bazı vergi indirimlerine gidilmesi ve hayati öneme sahip konularda sübvansiyon desteği verilmesidir” denildi.
 

“KARA KIŞTA DA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”
Denetimden çekinmediklerini ifade eden başkanlar, usulüne uygun teftişlerden rahatsız olmayacaklarını dile getirdi. Uygunsuz teftişlere karşı olduklarının altını çizen başkanlar, CHP’li belediyeler olarak her zaman vatandaşa hizmet etmek için çalışacaklarını bildirdi. Yayınlanan ortak bildirinin devamında şu ifadelere yer verildi: "Hiçbir belediyemiz, daha önce de ifade ettiğimiz gibi, hukuki sistemde, hukuki zeminde teftişten veya denetimden çekinmemektedir. Hiçbir belediyemiz, usulüne uygun her türlü Teftiş ve denetime tabi olmaktan asla rahatsızlık duymaz. Ama yapılan bir kısım manipülasyonlar veya uydurma gündemler üzerinden yaklaşımlarla, uygunsuz teftişlere de karşı olduğumuzu vurgulamak zorundayız. Belediyelerimiz özelinde gösterilen bu 'teftiş hassasiyetinin', eski belediye yönetimleri hakkında yapılan şikayetlerde de gösterilmesini bekliyoruz ve bunu kamu adına talep ediyoruz. Biz, 11 büyükşehrin yöneticileri, her zaman olduğu gibi, yaşanan bütün sıkıntılara, zorluklara ve engellemelere rağmen, bu kara kışta da vatandaşlarımızın yanında olacağız. Sosyal belediyecilik yapmaya, kararlılıkla, sonuna kadar devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER


yerel-yonetimlere-vergi-indirimlerine-gidilsin-260821-a981dc300fe3c298deed04769a993eec.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.