Bakanlık duyurdu! Gençlik kampları 2. dönem başvuru sonuçları açıklandı Bakanlık duyurdu! Gençlik kampları 2. dönem başvuru sonuçları açıklandı

 Usta sanatçı Soydan'ın cenazesi, Ataköy 5'inci kısım Ömer Duruk Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Soydan'ın yakınları ve meslektaşları eşlik etti.   

"KOLLARIMDA ÖLDÜ"

Geçtiğimiz salı günü 83 yaşında hayata gözlerini yuman Soydan'ın vefat haberini, kızı Mehveş Soydan, "Canım babamı kaybettik. Başımız sağ olsun" ifadeleriyle duyurmuştu. Ünlü oyuncunun eşi Uğurgül Soydan ise, cenaze töreninde yaptığı açıklamada, "Muhteşem bir insandı. 43 yıllık eşiyim. Çok büyük bir kayıp. Ailemiz ve Türk milletinin başı sağ olsun. Güzel eserler bıraktı. Eserleriyle anılacaktır. 11 Haziran sabahında ani kalp krizi, kollarımda öldü. O sevilen bir insandı" ifadelerine yer verdi. 

NURİ ALÇO: "BİRÇOK FİLMDE BERABER OYNADIK"

Cenaze töreninde acılı aileyi yalnız bırakmayan Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Nuri Alço, Soydan ile 50 yıla yakın dostluklarının olduğuna işaret ederek,  "Murat abi çok değerli sanatçıydı. Çok güzel bir dostumdu. 50 yılı yakın bir dostluğumuz vardı. Ailece görüşürüz. Birçok filmde de beraber oynadık. Güzel anılarımız var. Kendisi hiçbir insanı kırmayan, Yeşilçam'da bir yeri olan çok güzel bir insandı" sözlerini kaydetti.

Kaynak: Haber Merkezi