Yıldız: “İktidar Aydın’ı ikinci plana itiyor”

Yıldız: “İktidar Aydın’ı ikinci plana itiyor”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, yaptığı açıklamada “Mecliste Aydın’ın sorunları ile ilgili 30 tane konuşma yaptım. Ama maalesef iktidar Aydın’ı ikinci plana itiyor” dedi. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ - CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada meclisin tatile girdiğini söyleyen Yıldız, CHP’li vekiller olarak sahada olacaklarını söyledi. 15 gün boyunca farklı bölgelerde çalışacağını kaydeden Yıldız, daha sonra Aydın’da görev yapacağını bildirdi. Sorunları yerinde tespit edeceklerini vurgulayan Yıldız, sorunların çözümü için CHP’nin iktidar olması gerektiğini söyledi. 

“AYDIN VE TÜRKİYE’NİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”
AK Parti hükümetinin Aydın’ı ikinci plana ittiğinin altını çizen Yıldız, sorunların çözülmemesinden dolayı vatandaşın perişan olduğunu ifade etti. İktidar oldukları takdirde tüm ülkenin sorunlarını çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Yıldız, “Bizim CHP olarak 2018’den beri bütün milletvekilleri sahada. Sadece kendi bölgemizde değil, tüm illeri dolaşıyoruz. Kendi bölgelerimiz olmak üzere tüm Türkiye’de olacağız.  Genel merkezin kararı ile 15 gün milletvekilimizin olmadığı ya da bir milletvekilimizin olduğu yerlere gideceğiz. Daha sonra kendi bölgemizde 2 ay boyunca çalışacağız. Aydın’ın bütün ilçelerini dolaşacağız. Sorunları yerinde tespit ediyoruz. Aydın’ın sorunlarını biliyoruz, gündeme getiriyoruz ama bu yeterli değil. Bu sorunları çözmemiz lazım. Çözebilmemiz için de bizim iktidar olmamız lazım. Mecliste Aydın’ın sorunları ile ilgili 30 tane konuşma yaptım. Ama maalesef iktidar Aydın’ı ikinci plana itiyor. Aydın’da çiftçi perişan. Hava yolu, çiftçi, turizm sorununu defalarca dile getirdik. Kuşadası ve Didim’deki turizmcilerin 2 yıldır iş yapmadıklarını ve boşta olduklarını dile getirdik. Bunları iktidarın çözmesi lazım. Bizim bu sorunları çözebilmemiz için CHP’nin iktidar olması lazım. Ama ben inanıyorum ilk seçimlerde iktidara gelip, Aydın ve Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.  

“HÜKÜMETİN DEĞİŞMESİ LAZIM”
Pandemi döneminde Aydın’daki yerel yönetimlerin hummalı bir çalışma sergilediğini söyleyen Hüseyin Yıldız, hükümetin bu süreçte destek vermediğini belirtti. Yıldız ayrıca İller Bankası’nın verdiği desteklerde nüfusu değil,  konut sayısını baz alması gerektiğini belirtti. Yaptığı açıklamada Yıldız, “Yerel yönetimler görevlerini yerine getiriyor. Yerel yönetimler Aydın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere parti ayırmaksızın diğer tüm ilçe belediyeleri pandemide çok iyi çalıştı. Hükümet destek vermedi. Örneğin İller Bankası nüfus oranına göre pay destek gönderiyor.  Onun da yarısını kesiyor. Kuşadası’nın kışın nüfusu 120 bin, yazın bir milyon. Kuşadası ve Didim 120 bin nüfus payı alırken bir milyon nüfusa nasıl baksın? Biz bunu defalarca dile getirdik. İller Bankası nüfusa göre değil,  konut sayısına göre destek versin. Bir taraftan turizmi geliştirelim diyorsun, bir taraftan turizmi batırıyorsun. 20 yıldır bu ülkeyi bu hale getiren iktidar nasıl düzeltecek ülkenin durumunu? Tek çare bir an önce seçime gidilip, hükümetin değişmesi lazım” diye konuştu. 

“AYDIN’DA YÜZDE 20 İŞSİZLİK ORANI VAR” 
En kısa sürede erken seçime gidilmesi gerektiğini vurgulayan Vekil Yıldız, konuşmasında Aydın’daki işsizlik oranına da değindi. Aydın’ın işsizlik dolayısıyla göç vermeye başladığını ifade eden Yıldız açıklamasını şöyle sürdürdü: “Aydın’da yüzde 20 işsizlik oranı var. Aydın daha önce göç alırken şimdi göç verecek duruma geldi. Gençlerimiz kaçıyor. Bunu oturup düşünmek lazım. Eskiden memur olanlar emekli olup Aydın’a yerleşirdi.  Şimdi Aydın’ın yerlisi de kaçıyor. İşsizlik insanları çok zor duruma soktu. Yerel yönetimler var gücüyle çalışıyor. Pandemi sürecinde başta Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve  çalışanları başta olmak üzere, Büyükşehir ve ilçe belediye personeline teşekkür ederim. Parti ayırmaksızın yerel yönetimler, genel merkezden daha fazla çalıştılar. Her türlü imkanı vatandaşa sağladılar.” 

yildiziktidar-aydini-ikinci-plana-itiyor-228025-2c691067d02b4a9b0cf0d536e4d6c220.jpgyildiziktidar-aydini-ikinci-plana-itiyor-228025-53e47ce7f1939bbb32fc6dbe81b2261d.jpgyildiziktidar-aydini-ikinci-plana-itiyor-228025-adbe030d288da5e0308cc7183e3e182f.jpgyildiziktidar-aydini-ikinci-plana-itiyor-228025-bf8480e6fd7f9a0de03da50c43bfdf89.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.