YILLAR SONRA YENİDEN KEP ATTILAR!

YILLAR SONRA YENİDEN KEP ATTILAR!

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.  

A+A-

Pandemi sebebiyle gerçekleştirilemeyen mezuniyet törenleri bu sene 2021 ve 2022 mezunlarıyla Nazilli Gar tesislerinde yapıldı. Çeşitli yaş grubu, emekli ve farklı mesleklerden oluşan öğrenciler mezun olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadılar. 

PROGRAMA YÖNELİK ANILAR PAYLAŞILDI 

Yıllar önce lisans mezuniyeti heyecanını yaşayan öğrenciler, yıllar sonra yüksek lisans mezuniyet heyecanını tekrar yaşama fırsatı buldular. Törende bölüm öğretim üyeleri tebriklerini iletirken, mezunlar bölüm ve programa yönelik anılarını paylaştı. Hocalarından diplomalarını alan öğrenciler tören sonunda kep attılar. Törende konuşan ADÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, farklı kamu kurumlarında, yerel yönetimlerde çalışanlar tarafından büyük rağbet gören Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü programında bilgilendirmede bulundu.  

AMAÇ SİYASAL BAKIŞ AÇISINA SAHİP OLMA 

Neval Genç yaptığı konuşmada, “Bu bölümde öğrenim görenler, siyasal ve yönetimsel konuları bilimsel araştırmaları ve çalışmaları ile ilgilenirler. Siyaset Bilimi içerisinde bulunan politik ve siyasal analizleri yerine getirirler. Toplum ve devlet arasındaki ilişkiyi incelerler. Siyaset bilimi ve kamu yönetimi iç içe geçmiş farklı ancak birbiriyle alakalı iki bölümden oluşmaktadır. Siyaset bilimi kısmı siyasal ve yönetimsel konuların bilimsel araştırmaları ile ilgilenirken; kamu yönetimi kısmı ise devletle halk arasındaki ilişkinin bilimsel temelini araştırmaktadır. Amacımız öğrencilere siyasi kavramları, fikirleri, ideolojileri inceleyecek, araştıracak ve yorumlayabilecek siyasal bakış açısına sahip olmasını sağlayacak, hukukun temel bilgilerini edinecek ve kamu yönetiminde olan gelişmeleri takip edebilecek sorunları çözebilecek lisansüstü eğitimleri ile öğrenciler yetiştirmektir” ifadelerini kullandı. 

ADÜ’nün bilimsel kapasitesini toplumsal faydaya dönüştüren farklı program ve etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğini belirten Prof. Dr. Fatma Neval Genç, programdan mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

siyaset-biliminde-mezuniyet-heyecani-293365-631977f057e589c174a9d3f84d59c97d.jpegsiyaset-biliminde-mezuniyet-heyecani-293365-7b92e962d47bf775dfe68bbeb1b7cb43.jpegsiyaset-biliminde-mezuniyet-heyecani-293365-1fbf4686e461956e85ecfbf13b124fed.jpeg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.