Yine Birinciyiz!

Yine Birinciyiz!

Türkiye yine birinciliği kimseye kaptırmayarak adından söz ettirdi.

A+A-

İHA - 2012 yılından bu yana yapılan Global Mobil Kullanıcı Araştırması'nın 2019 yılı sonuçları yayınlandı. Araştırmada twitter ve instagram kullanımında Türkiye ilk sırada yer aldı.
2012 yılından bu yana yapılan Global Mobil Kullanıcı Araştırması'nın 2019 yılı sonuçları yayınlandı. 6 kıtada gerçekleştirilen araştırmaya, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 28 ülkeden 44 bin 150 kişi katıldı. Araştırmada twitter ve instagram kullanımında Türkiye ilk sırada yer aldı.
Deloitte tarafından 7 yıldır yapılan Global Mobil Kullanıcı Araştırması'nın 2019 yılı sonuçları açıklandı. Türklerin mobil cihaz kullanımına dair verilerin de paylaşıldığı araştırmada en dikkat çeken durum ise şu oldu; sosyal medya kullanımında Türkiye birinci sırada yer alıyor ve telefonda en çok oyunu yine Türkiye'deki kullanıcılar oynuyor.

Türkiye'deki kullanıcıların yüzde 55'i oyun oynamak için cep telefonunu tercih ediyor. Oyun oynamak için cep telefonunu tercih edenlerin yaş grupları incelendiğinde ise en yüksek oranın yüzde 61 ile 35-44 yaş grubunda olduğu görülüyor. Kullanıcıların oyun oynama sıklığı incelendiğinde her 2 akıllı telefon sahibinden 1'i her gün telefonda oyun oynuyor. Türkiye, bu oyun oynama sıklığı oranıyla da anketin yapıldığı ülkeler arasında ilk sırada. Türkiye'de kullanıcılar, oyunları belirgin bir oranla (yüzde 67) evde dinlenirken rahatlama amacıyla oynuyor. En çok oynanan oyun türünün yüzde 40 oranla gündelik/puzzle tarzı oyunlar olduğu görülüyor. Kullanıcılar oyun oynarken yüzde 78 gibi açık bir farkla tek oyunculu oyunları tercih ediyor.
-Telefonunu devamlı kontrol etme ihtiyacı hissedenler: yüzde 46
-Aşırı telefon kullanımından dolayı fiziksel acı çekenler: yüzde 26
-Günde en az bir kere Instagram'da vakit geçirenler: yüzde 49
-Günde en az bir kere Twitter'da vakit geçirenler: yüzde 23
-Oyun oynamak için cep telefonunu tercih edenler: yüzde 55
-Akıllı telefondan her gün oyun oynayanlar: yüzde 50

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.