AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

YİNE Mİ ALDATILDIK?

A+A-

Şu aldatılmak ne kötü şey; her alanda insanın çok canını sıkıyor; hele aldatan senin en güvendiğin olursa bir de, bakın siz gamı kasveti.
Nereden çıktı aldatılmak diye sorduğunuzu duyar gibi oldum. Anlatayım öyleyse. Önceki gün yerel bir radyoda canlı yayına çıkan AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın sözleri beni oldukça şaşırttı. 
Zamanın bakan ve başbakanlarının Çıldır Havaalanı’nın sivil uçuşlara açılması konusunda verdikleri sözler aklıma geldi. Aydın elli yıllık özlem bitecekti, ama Posacı’nın sözlerinden de öyle anlaşılıyor ki bu özlem bir hayal olma yoluna girmiş. 
Milletvekili Posacı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın Aydın’a çok yakın olduğunun altını çizerek demiş ki; “Hızlı treni yaparsak yarım saatte havaalanındayız. Tünel ile ilgili ihale süreci başladı. En önemlisi tünel; o yapılınca Aydınlı için havaalanına gitmek çok kolay olacak”
Biz Çıldır Havaalanı diyoruz; AKP Milletvekilleri Rıza Posacı ve Metin Yavuz hızlı tren diyor. Arkadaş hızlı tren ile yapılacak taşımacılık farklı, Havaalanından uçak ile yapılacak taşımacılık farklı. Tabi sizin böyle bir derdiniz yok. Siz vekilliği kaptınız, iki yıl sonra da kıyak emeklisiniz, Aydın’ın geleceği, ekonomisi, turizmden alacağı pay umurunuzda bile değil. Seçim öncesi söylenenler yine hayal olmaya yüz tutmuş, anlaşılan Aydınlılar olarak bir kez daha aldatılmışız.
Ne dersiniz aldatıldık mı?
YAVUZ YİNE YAPTI YAPACAĞINI
Yıllardır Aydın’da bir grup çevreci Jeotermaller ile ilgili ve çevreye verdiği zararlar nedeni ile eylemler yapıyor. İlgili ve yetkililer görmezden geldikleri gibi, JES eylemcilerini çeşitli suçlamalarda bulunuyorlar. Geçtiğimiz günlerde Milletvekili Rıza Posacı Yabancı ajanlar tarafından kullanıldıklarını söyleyecek kadar ileri gitmiş ve biz de bilgi ve belgelerini sormuştuk. Şimdilik bu konuda herhangi bilgi ve belge açıklaması yapılmadı.
Öte yandan AKP Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz daha önce yaptığı bir açıklamada Jeotermalcilere sahip çıkan açıklamalarda bulunmuştu. Aynı vekil şimdi de Balık çiftlikleri ile ilgili açıklamada bulunmuş. 
Sayın Yavuz demiş ki; “Vali bey’in bir demecini gördüm. Biz yolcuyuz, siz hancısınız diyor. Vali bey çok güzel söylemiş. Şunu demek istiyor Vali bey; her şeye istemezük diyorsunuz. Bir sürü konu hakkında. Yakında Didim’de balık çiftlikleriyle ilgili bir atılım, araştırma yapılıyor. Başında istemezük diyorlar. Sanki görevleri halkı organize edip, yalnızca karşı getirmek”
Sayın vekil, Aydın halkını siz hiç tanımamışsınız ve vekil olarak da onların ne istediğini anlamamışsınız anlaşılan. Aydın Halkı sizin ifade ettiğiniz gibi İSTEMEZÜK demiyor. Aydın halkı çevreye ve doğaya zarar vermeyin diyor. Yapın ne yapacaksanız ama çevreyi ve doğayı koruyup kollayarak yapın, diyor Aydın Halkı.
Tek bir noktada haklısınız BİZ YOLCUYUZ ama gelecek nesiller ve doğa hancı. Bu yolculuğumuz ve dünya denilen handa konaklamamamız esnasında ne kadar az zarar verirsek çocuklarımız ve torunlarımıza da sağlıklı bir gelecek bırakmış oluruz.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar