Yolcu kapmak yerine ayın şoförü olmayı tercih ediyorlar

Yolcu kapmak yerine ayın şoförü olmayı tercih ediyorlar

Aydın’da en uzun vadeli ödül veren Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, bu ay 44. ayın şoförü ödülünü vermeye hazırlanıyor.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT) Daha önce yolcu kapmak için yarışa giren şoförler, şu anda ayın şoförü olabilmek için güler yüzlü hizmet vermeye özen gösteriyor.
Aydın’da 350 şoförüyle Efeler halkına toplu taşıma hizmeti veren Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, yolcuların daha güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri için belli aralıklarla şoförler eğitimden geçiyor. 
Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi. Başkan Yalçın, 160 tane mal sahibi ve 350 şoförlerinin olduğunu kaydetti.  500’e yakın personelle vatandaşlara hizmet ettiklerini aktaran Başkan Yalçın, “Şoförlerimize hizmet içi, ileri sürüş eğitimler zaman zaman veriyoruz. Günlük 3 bine yakın sefer yapıyoruz. Tabi biz 3 bin seferin kusursuz olmasını istiyoruz. Ama maalesef bizim şoförlerimizden kaynaklı zaman zaman da diğer sürücülerden ve motosiklet sürücülerinden kaynaklı sorun yaşıyoruz. Ama yine de kaza oranımız düşük. Tabi bunu sıfıra indirmek için çalışmalarımız devam edecek. İnşallah kazaları sıfıra indireceğiz” dedi.

AYIN ŞOFÖRÜ ÖDÜLÜ YOLCULARDAN OLUMLU GERİ DÖNÜŞ SAĞLIYOR
Ayın şoförü ödüllerinin kooperatifteki şoförlerin motivasyonunu arttırdığını dile getiren Yalçın, “Çünkü ayın şoförü olmak için herkes bir yarışa girdi. Daha önce yolcu kapmak için yarış yapan minibüs ve otobüs şoförlerinden dolayı şikayet geliyordu. Şu anda şoförler artık yolcu kapma yarışından çok örnek şoför olma çabasında. Bunun sonucunda yolcular tarafından bize geri dönüşü olumlu oluyor. Bu ödül törenleri uzun yıllar hatta ben başkanlığı bıraktığımda da devam etmeli” diye konuştu. 

KOOPERATİF ÖDÜL BEKLİYOR
Yaklaşık dört yıldır devam eden ayın şoförü ödülünün başka kurumlarda bu kadar uzun vadede uygulanmadığının altını çizen Başkan Yalçın, “Diğer kurumlardan bu  tür çalışma yaptığımız için kooperatife bir ödül verilse hepimiz mutlu oluruz. Çünkü biz bunun farkında değildik. Ayın şoförü ödülünü vermeye gelen Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, bu kadar uzun vadede personeline ödül verme işlemini sürdüren bizi tebrik etmişti. Bu kadar uzun soluklu ödül töreni yapan bugüne kadar olmamış. Bizde o güne kadar farkında değildik. Bunu istikrarlı sürdürebilmekten mutluyuz. 4 yıla yaklaştık. Artık kooperatif de ödülü hak ediyor” diye konuştu. 

ÜCRETSİZ TAŞIMACILIKTAN YARARLANAN VATANDAŞLAR SUİSTİMAL YAPIYOR
Şoförlerin ücretsiz taşımacılıktan şikayetçi olduğunu da dile getiren Yalçın, “Ücretsiz taşımacılığı toplumumuz yanlış anlıyor. Genelini tenzih ederim ama bir durak için araçları kullanan var. Bu aracın durması bir maliyet kalkması bir maliyet. Hele hele mazotu geldiği fiyatlara bakıcınca diğer giderlere baktığımızda gerçekten zor geçinir hale geldik. Bir de bu aracı bir durak için durdurup kaldırmak yazık, günah. Ücretsiz olmasa zaten bir durak için hiç kimse binmez. Müşterilerimizin buna dikkat etmesini itiyoruz. Özellikle sabah mesai saatlerinde okul ve işlerine yetişmek için uğraşan müşterilimizde ücretsiz binişlerden kaynaklı araçlara bazen binmiyorlar. Lütfen lüzumsuz kullanımlarda diğer müşterilerimize saygı gösterilmesini vatandaşlardan bekliyoruz” dedi. 

yolcu-kapmak-yerine-ayin-soforu-olmayi-tercih-ediyorlar-111626-551945c758d1e0e284ab7615420b505b.jpgyolcu-kapmak-yerine-ayin-soforu-olmayi-tercih-ediyorlar-111626-a3893c3eb94ad3ceb42dd2a138147b7a.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.