Yüksek tansiyon eşliğinde oy verme işlemi başladı

Yüksek tansiyon eşliğinde oy verme işlemi başladı

Nazilli Kasaplar ve Lokantacılar Esnaf Odası üyeleri seçimli olağan genel kurul için bir araya geldi.

A+A-

505 üyeli odanın başkanlığı için mevcut Başkan Mahmut Arslan ve aynı zamanda Nazilli Kahveciler Odası Başkanlığını yürüten Birol Şenkal yarıştı.


Seçimli olağan genel kurula giden Nazilli Kasaplar ve Lokantacılar Esnaf Odası üyeleri Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Genel Kurulu Divan Başkanlığına Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporu okunup ayrı ayrı ibra edildi.


‘‘İKİ ODAYI BİRLEŞTİRECEĞİM’’
Nazilli Kasaplar ve Lokantacılar Odası Başkanlığına aday olan 2 aday oda üyelerine hitap etti. Üyelere ilk hitap eden, aynı zamanda Nazilli Kahveciler Odası Başkanı olan Birol Şenkal oldu. Şenkal iki odanın birleşmesi için aday olduğunu belirtirken ‘‘800 tane üyem var. Bu odanın üyesiyim.7 sene lokanta çalıştırdım. Ben 1 kilo etten kaç tane paça çıkacağını bilirim. Hayvanı gördüğüm zaman kaç kilo olduğunu bilirim. Kasabın, celebin, pazarcının, lokantacının derdini anlayabilirim. Benim tek derdim iki odayı birleştirmek. 11 yaşından beri esnaflık yapıyorum. Sizi benden başka daha iyi tanıyan olmaz. Yeter ki bana güvenin, dağları deviririm. 5363 sayılı kanunu bozacağım, Ankara’da elleri öpüp, yatıp kalkıp bu iki odayı birleştireceğim” ifadelerini kullandı.


‘‘KAHVECİLER ODASINA DA ADAY MISIN?’’
Başkan adayı Birol Şenkal’ın ardından üyelere hitap eden mevcut başkan Mahmut Arslan da ‘‘İnsanda iki şey akıl noksanlığına işarettir. Biri susması gerektiği yerde konuşmak. Konuşması gerektiği yerde susmak. Bugün konuşma, bugün hesap verme günü. Birol Şenkal benim kardeşimdir. Ona bir soru soruyorum. 5362 sayılı kanun çok açıktır. Bir kişi ancak 1 yerde seçilebilir. Nerede seçilirsen ikinci yerde seçilme hakkın yok. Hiçbir odanın iç işlerine karışmak ne haddim ne de hakkım. Kimse benim yönetimime de kimse karışamaz. Devrettiğin odaya başka bir başkanla nasıl müdahale edeceksin? Oda birleştirme diye bir şey yok. Nasıl birleştireceksin tutkalla mı yapıştıracaksın? 15 gün sonraki Kahveciler Odası seçiminde aday mısın?” diye sorunca genel kurulda tansiyon yükseldi.


OY VERME İŞLEMLERİ SÜRÜYOR
Zaman zaman tansiyonun yükseldiği konuşmaların ardından üyeler yeni başkanı belirlemek üzere oy verme işlemine geçtiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.