Hakem Maaşları 2024: Süper Lig, UEFA Güncel Maaşlar! Hakem Maaşları 2024: Süper Lig, UEFA Güncel Maaşlar!

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın '2024 yılı kanun çalışmaları sunumu' metninde yeni vergi paketine dair önerilerde bulunduğu, yurt dışına çıkış harcının 3 bin liraya yükseltilmesinin istendiği, rakamın her yıl düzenli olarak arttırılmasının önerildiği iddiaları, kamuoyunda gün boyunca tartışıldı. 
  
TEPKİLERİ BERABERİNDE GETİRDİ!
Konuyla ilgili olarak, "Yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç tutarının 3 bin TL olarak belirlenmesi, harcın her yıl yeniden değerleme oranında artırılmasının sağlanması ve Cumhurbaşkanına verilen yetkinin buna göre düzenlemesi önerilmektedir" ifadelerinin kullanıldığı savunuldu. Yurt dışına çıkış harcı, Temmuz 2019 ile Şubat 2022 döneminde 50 liraydı. Mart 2022'de 150 TL'ye yükseltilen yurt dışına çıkış harcının 3 bin liraya çıkarılmak istendiğinin ileri sürülmesi, tepkileri de beraberinde getirdi. 
  
BAKANLIK KAYNAKLARI YALANLADI!
Konuyla ilgili tartışmalar sürerken, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynakları söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını aktarırken, söz konusu sunumun eski bir tarihe dayandığına dikkat çekildi.

Kaynak: Haber Merkezi