Ziyaretler hizmetleri aksatıyor

Ziyaretler hizmetleri aksatıyor
ABONE OL
İYİ Partili Nazilli Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ayas, Başkan Kürşat Engin Özcan'ın göreve geldiğinden bu yana tebrik ziyaretleri kabul ettiğini söyleyerek, bu ziyaretlerin hizmetleri aksattığını kaydetti. 

(SİMGE ATA) Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın devam eden hayırlı olsun ziyaretleri, Mayıs ayı olağan meclis toplantısında gündeme geldi. İYİ Partili Meclis Üyesi Tuncay Ayas söz alarak öz eleştiride bulundu. Bir buçuk aydır devam eden tebriklerin çalışmayı engelleme noktasına geldiğini vurgulayan Ayas, "31 Mart seçimlerinin ardından görev dağılımı yapıldı ve bugünlere kadar gelindi. Bir ay geçmesine rağmen hala tebriklerin devam etmesi sevindirici ama bir o kadar da endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bu tebriklerin artık çalışmayı engelleyici pozisyonlara geldiğini düşünüyorum. Sanki biraz halkımız bu olayı abartıyor" dedi.

"MAKSADA SABIRLA ULAŞILIR ACELEYLE DEĞİL"
Ayas vatandaştan gelen "Hala bir şey yapmıyor musunuz?" sorularına da meclis kürsüsünden yanıt verdi. Sitemleri anladığını ancak sabır gerektiren bir süreçten geçtiklerini söyleyen Ayas, "Maksada sabırla ulaşılır aceleyle değil. Sabret ki doğrusunu Allah en iyi bilendir" diyerek yapılan ve yapılacak olan projeleri şu ifadelerle sıraladı:
"Uzun Çarşı ve etrafındaki sokaklarda ayrıntılı tespit çalışmalarımız devam etmektedir. Kaldırım işgalleri yola taşmalar tespit ediliyor. Belediyeye ait iş yerleri kiralarının ödenmesi ve ödemeyenlerin uyarılması hakkında çalışıyoruz. Perşembe pazarında esnaf ürünlerini yola seriyor. Perşembe günleri Pazar esnafına haksızlık yapılıyor. Kapalı Pazar yerini dışarıdan gelenler kullanıyor. Halkımız sokakta yağmurda çamurda kalıyor. Muhtarlarla ilgili iletişim çalışmamız oldu. 23 Nisan ve Engelliler Günü’nde belediyemiz elinden gelen katkıyı yapmıştır. Belediye kaymakamlık ve üniversite ile birlikte Sümerbank’ın yeniden açılarak müze haline dönüştürülmesini başlattık. Ramazan etkinliklerimiz devam etmektedir. 19 Mayıs’ın 100. Yılını farklı bir şekilde kutlamayı düşünüyoruz."


 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.