KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

ADAY OLACAK MISINIZ?

ADAY OLACAK MISINIZ?

Aydın’da doğmuş, büyümüş biri olarak Heredot’un “Gökyüzünün Altındaki En Güzel Yeryüzü” sözüne katılıyorum. Aydın hem doğası, hem de tarihiyle Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bereketli topraklarıyla yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış. Denizi, havası, kültürüyle türkülere konu olmuş.

Bu kadar verimli ve bereketli olunca haliyle ticaret, denizcilik, tarım ve turizm de bundan nasibini almış. Evliya Çelebi'nin de Seyahatname'sinde Aydın için kullandığı “Dağlarından yağ, ovalarından bal akar” sözü de bu konuyu destekler nitelikte.

Uzun yaşayanların şehri de olarak bilinen Aydın’a bizler, sizler, siyasetçiler, kamu kurum ve kuruşları, STK’lar, dernekler ne kadar katkı sunduk? Bu bulunmaz nimetlerden ne kadar faydalandık? Elimizdeki fırsatları ne kadar değerlendirdik? Ya da değerlenmesine ne kadar katkı sunduk? Bunları da düşünmek gerekiyor.

Bu nimetleri bilip bir şey yapmayan kanat önderlerine sesleniyorum. Önümüzde seçimler var. Seçimlerde aday olurken ne için olacaksınız? Aydın için mi çalışacaksınız yoksa kendi menfaatleriniz için mı? Aydın için taş taş üstüne koyacak mısınız? Yoksa Aydın için yapılacak yatırımlara engel mi olacaksınız?

Vatandaşın isteklerini ve taleplerini dinleyip gerçekleştirmek için koltuğunuzdan kalkacak mısınız? Yoksa her ay koltuk mu eskiteceksiniz? Aydın için mi aday olacaksınız?

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR