Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin halkına sistematik olarak dünyanın gözü önünde uyguladığı soykırımla ilgili TBMM’de basın açıklaması düzenleyen AK Parti Aydın Milletvekili Sarıbaş, “Filistin halkının haklı mücadelesine destek olmak, onların yanında durmak insanlık onurunun bir gereğidir” dedi.

ak-partili-saribastan-filistin-manifestosu-saribas-filistin-halki-topyekun-cezalandiriliyor-477776-dda02157f080e7eedea0e5731e4c562d.jpg

İYİ Parti Aydın’da yaprak dökümü sürüyor İYİ Parti Aydın’da yaprak dökümü sürüyor

“KİTAPLARA SIĞMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR ACI”

Açıklamasında, İsrail’in Filistin’e yönelik sürdürdüğü katliamı, ‘Hiçbir zaman gündemdeki önemini yitirmeyen, sözlere dökülemeyecek, kaleme alınamayacak kitaplara sığmayacak kadar büyük bir acı’ olarak nitelendiren Sarıbaş, “Son bulana kadar bahsetmeye de devam edeceğiz. 7 Ekim’den bu yana büyük bir acının içinde kıvrılan Filistin halkı topyekün cezalandırılmaya devam etmektedir. Bu soykırımı önleyecek tüm dünya milletlerini ortak paydada buluşacağı insanlık tarihi ve insanlık vicdanıdır. Bu sebebiyetle Filistin’i tanıyan, Filistin’deki zulmü gören ve buna duyarsız kalmayan devletlerin sayılarının artması İsrail’in alanda yapmış olduğu tüm katliamın sonlanmasına fayda sağlayacaktır. Filistin halkının haklı mücadelesine destek olmak, onların yanında durmak insanlık onurunun bir gereğidir” diye konuştu.

ak-partili-saribastan-filistin-manifestosu-saribas-filistin-halki-topyekun-cezalandiriliyor-477776-0577f9195b67a751703d108cb448bc8d.jpg

“GAZZE’DE ÇOCUK OLMAK ZULÜM DEMEKTİR”

Gazze’deki çocukların maruz kaldığı soykırıma dikkati çeken Sarıbaş, “Bizler bu coğrafyanın evlatları olarak tarih boyunca zulme karşı durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır. Zalim, katlettiği masum çocukların gövdelerinin üzerinden üstünlüğünün ve efendiliğinin tescil edilmesini istiyor. İnsanları topraksız bıraktı, şimdi toprağı insansız bırakmak istiyor. Sorarım size; Çocuklarını kurşunun delip geçtiği elbiselerinin kana bulandığı hangi dünya adil bir dünyadır? Bir annenin en ağır yükü elbise giydirmesi gereken evladına elbise değil kefen giydirmesidir. Ya peki Gazze’de çocuk olmak ne demektir? Gazze’de çocuk olmak zulüm demektir. Gazze’de çocuk olmak ninni sesleriyle değil bomba sesleriyle uykuya dalmak demektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi