KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

ALPARSLAN YAŞAYACAK

ALPARSLAN YAŞAYACAK

Yaklaşık bir sene önce  Aydın’da görev yapan polis memuru Ömer Sarıboğa'nın oğlu SMA Tip-1 hastası Alparslan hayatımıza girdi basın aracıyla.

***

Belki de hiçbirimiz onu görmedik ama hepimiz onu bağrımıza bastık. Anne-babalar evladı yerine bizler de kardeşimiz yerine koyduk.

***

Alparslan’ın bu hastalıktan kurtulup sağlığına kavuşması için anne-babası, kardeşi, akrabası gibi mücadele ettik.

***

Babasıyla defalarca konuşmuş biri olarak Alparslan’ın çektiği acıları birinci ağızdan da dinleme şansı buldum.

***

Her dinlediğimde içimden geçen tek şey  “Hep birlikte onu bu acıdan kurtarabiliriz” oldu. Ve hiç umudumu kaybetmemiştim. Gittiğim, tanıştığım her insana da durumu anlatıp destek istedim. 

***

Aydın Valiliği onaylı kampanya, herkesin, destek veren vermeyen dua eden herkesin sayesinde çığ gibi büyüdü. Adım adım hedefe yaklaştığımızı her geçen gün daha da hissediyordum.

***

Paranın toplanması yüzde 10, 50, 60, 70, 80,90, 99 diye saymaya başlarken herkesle birlikte müjdeli haberi aldım. Bitti, toplanması gereken para yüzde yüze ulaştı. Artık Alparslan tedavi olabilecek. Yüzünün güldüğünü hep birlikte görebileceğiz. 

***

Alparslan yaşayacak. Dünyada o kadar kötü olay olurken bu müjdeli, haberi almak herkese inanıyorum ki çok iyi gelmiştir. Herkesin derin bir ohh çektiğini ve şükür ettiğine eminim. Alparslan yaşayacak evet ama bu olay şunu da gösterdi.

***

Vicdanımız, merhametimiz ve sevgi duygularımız da hala yaşıyor. Bu yaşanılan duyguları kelimeler anlatamaz. Biz BAŞARDIK, hep beraber BAŞARDIK. ALPARSLAN BAŞARDI.

***

İnşallah en kısa sürede tedavisini olur ve biz onun iyileşmiş halini sizlerle paylaşabiliriz. Bu yolda annesine, babasına, kardeşine ve kendisine bolca şans diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Siz gülerek Türkiye’ye dönerseniz hep birlikte güleceğiz. Şimdi diğer SMA’lı bebeklerimize yardım etmeye geldi.

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR