AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Ömer Özmen ve Seda Sarıbaş, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Aydın Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Günaydın ile Aydın oda ve borsa yetkililerinden oluşan heyet, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ı makamında ziyaret ederek önemli görüşmelerde bulundu.

Atb Ankaradan Mujdeyle Dondu Int Gzt 484045 Fb2529754943E5F4Da09120C7B8547D3

SOĞUK HAVA DEPOSU İÇİN DESTEK TALEBİ
Gerçekleşen ziyarette Aydın heyeti, Aydın ilinin ekonomi, tarım ve tarıma dayalı sanayi sektöründe hayata geçirdiği ve planladığı projeler üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı bilgilendirdi. ATB Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır’a, ATB’nin mevcut çalışmalarından bahsetti. Çevresel sürdürülebilirliği destekleyecek, enerji maliyetlerini düşürecek, güneş enerjisi panelleri ve diğer yenilenebilir enerji teknolojileri ile Aydın’ın Köşk ilçesine kazandırılması planlanan ATB Aydın Soğuk Hava Depoculuk A.Ş. Köşk Şubesi’nin detayları konusunda, Bakan Kacır bilgilendirildi. Erdel, kurulacak olan soğuk hava deposu için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan destek talebinde bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Aydın Ticaret Borsası'nın Aydın ilinin tarım ve sanayi potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla hayata geçirdiği projelere önem verdiklerini belirtti. Kacır, ATB’nin bölgenin tarım ve sanayi sektörlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmaları takdirle karşıladıklarını aktararak bakanlık olarak bu proje için gerekli tüm desteği sağlayacaklarının müjdesini verdi.

Atb Ankaradan Mujdeyle Dondu Int Gzt 484045 211897F512C3300140A4C76B4C7D551A

ANKARA’DAN AYDIN’A MÜJDELER! 
ATB heyetinin de yer aldığı ziyaretin oldukça verimli geçtiğini ve müjdeli haberlerle Aydın’a döndüklerini belirten ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “Bakanımız Mehmet Fatih Kacır'a, ATB olarak ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz soğuk hava depomuzun detaylarını ve taleplerimizi ilettik. Talebimiz olumlu karşılandı ve hibe desteği konusunda Bakanımızla istişarelerde bulunduk. 2024 yılı içinde temelini atmayı planladığımız soğuk hava depomuzu, 2025 yılında faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Bu desteklerle birlikte, Aydın ilinin tarımsal potansiyelini daha verimli kullanabileceği bir altyapı oluşturarak ekonomik kalkınmaya katkı sağlamayı amaçlıyoruz. ATB olarak, ilimiz ve ülkemizin ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamak adına sürekli yeni projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bakanımıza ilimize ve sektörümüze olan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

CHP’li Tezcan hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi CHP’li Tezcan hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi


  Ziyarette aynı zamanda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde yapılan ve yapılması planlanan projeler ile ADÜ Teknokent A.Ş. bünyesinde devam eden üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu. Ziyaretin sonunda ATB Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Günaydın tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a, incir yaprağına yazılı Tin Suresi tablosu takdim edildi.

Muhabir: Seval Selvi