Edinilen bilgiye göre, 70 yaşındaki Ramazan Kanlıoğlu, rahatsızlanarak Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması tanısı ile Kanlıoğlu, Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Atatürk Devlet Hastanesi'nde ilgili branş hekimlerince takip ve tedavisi yapılan Kanlıoğlu'nun, tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. 

A W241176 01

AİLE NAKİL İÇİN ONAY VERDİ
Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü'nün görüşmeleri neticesinde, aile organ bağışına onay verdi.  Ailenin organ bağışına onay vermesi sonrası Sağlık Bakanlığı bilgilendirilerek ve İzmir Bölge Koordinasyon Merkezi (BKM) ile yapılan planlama sonucunda, hastanın yaşı itibariyle kalp nakli uygun görülmedi. Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi tarafından doku örneği sonucuna göre sol böbrek İzmir Tepecik Hastanesi'ne, karaciğer İzmir'de bulunan özel bir hastaneye, sağ böbrek ise Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi. 

Çerçioğlu’ndan taziye mesajı Çerçioğlu’ndan taziye mesajı

A W241176 03
 
YAŞAM UMUDU OLDULAR
Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, organ bağışında bulunarak 3 kişiye umut olan Ramazan Kanlıoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diledi. Şenkul, Kanlıoğlu ailesine duyarlılıkları ve göstermiş oldukları örnek davranışlarından dolayı şükranlarını ileterek acılı ailenin organ bağışına onay vermesi ile organ nakli bekleyen hastalar için yeniden bir yaşam umudu olduklarını ifade etti.

A W241176 02

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI