Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP’li 13 ilçe belediye başkanı, Aydın halkına daha iyi hizmet vermek amacıyla toplantı yaparak ortak bir bildirgeye imza atıldı. Bildirgeyle alakalı açıklama yapan Başkan Çerçioğlu, bu kapsamda vatandaşlara yapılan sosyal yardımların daha fazla arttırılacağı ifade etti. İlçe belediye başkanlarına Büyükşehir Belediyesi’nin kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Çerçioğlu, ortak projelerle Aydın halkına hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Whatsapp Image 2024 07 10 At 17.06.19

“TAM DESTEK, FULL DESTEK”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 13 CHP’li belediye başkanının ortak karar aldığı bildirge hakkında açıklama yapan Başkan Çerçioğlu, “Belediye başkanlarımıza tam destek, full destek. Büyükşehir'in kapıları tüm belediye başkanlarımıza sonuna kadar açıktır. Biz 13 CHP’li başkanlılarımla toplantı yaptık. Bu toplantımız sonucunda ortak projelerle aydın halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiç kimsenin bir endişesi olmasın. Türkiye çok ciddi ekonomik krizin içinden geçiyor ama bu ekonomik krizi yaratan ben veya diğer belediye başkanları değil. Biz yaratmadık ama biz bu konuda Aydın halkımın tam yanındayız. Tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Özellikle sosyal projelere önem vereceğiz. Çünkü biz toplantıda da şunu söyledik. Şurada bir kaldırım eğer taşı kırıldıysa biz komple kaldırımı değiştirmeyiz. Sadece o kırılanı değiştiririz, onu yapıştırırız. Çünkü millet bir somun ekmeğe muhtaçken o kaldırımı değiştirmeyi hiçbir belediye başkanından beklemesinler. Önce vatandaşın derdiyle dertleniyoruz. Vatandaşın bugün derdi ne? ‘Ben akşam bir tas çorbayı nasıl çoluğumun çocuğumun önüne koyarım? On bin lira emekli maaşı alan bir emekliyim, ben ay sonunu nasıl getiririm? Kiramı nasıl öderim? Elektriğimi nasıl öderim?’ Biz de vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 07 10 At 17.06.35

“SOSYAL YARDIMLARI ARTTIRACAĞIZ”

Vatandaşların sıkıntılarıyla yakından ilgileneceklerini belirten Başkan Çerçioğlu, “Sosyal yardımları daha fazla arttıracağız. Çünkü insanlar gerçekten çok zor durumda. Özellikle ilkokuldaki, ortaokuldaki çocuklarımız maalesef üzülerek ifade ediyorum karınları aç okula gidiyor. Biz de belediye başkanları olarak birinci hedefimiz çocuklarımızın karnı tok olsun. Geçinemeyen birçok aile var. Bunun her türlü sosyal yardımını düşünebilirsiniz. Büyükşehir olarak 17 ilçemizde hizmet veriyoruz. Özellikle bizim ve tüm belediye başkanlarımızla konuştuk. Çağrı merkezlerimize vatandaşlar ciddi anlamda sosyal yardım ihtiyaçlarıyla ulaşıyorlar veya belediyemize geliyorlar. Önceliğimizi bunlara vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

“AYDIN HALKININ REFAHINI ARTTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yayımlanan bildirgede ise şu ifadeler yer aldı: “Derin yoksulluğun, ekonomik krizin, hayat pahalılığının tüm Türkiye'yi olduğu gibi ilimizi de etkisi altına aldığı bu dönemde; bizler, Aydın'a hizmet eden Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları olarak bir araya gelerek, vatandaşlarımızın AKP politikaları nedeniyle yüzleştiği bu buhranı daha az hissetmeleri için alınacak tedbirleri değerlendirdik. Yerel yönetimlerde sosyal politikaların, sosyal belediyeciliğin ve sürdürülebilir kent yönetiminin en iyi uygulama örneklerini hayata geçiren Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri, bundan sonra da hayatın farklı alanlarında uygulayacağı projelerle, Aydın halkının refahını arttırmaya, ekonomik krizin etkilerini azaltmaya devam edecektir.”

Whatsapp Image 2024 07 10 At 17.06.35 (1)

Aydın’daki kuaför ve berberler denetlendi Aydın’daki kuaför ve berberler denetlendi

HİZMET VURGUSU

Bildirgenin devamında, “Aydın'a hizmete duyduğumuz yüksek motivasyonla, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partili 13 ilçe belediyesi olarak gerçekleştireceğimiz ortak projeler, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Aydın halkına hizmet etmeye, şehrimizi daha modern kılmaya yönelik olacaktır” ifadelerine yer verildi.

Muhabir: Seval Selvi