Sökeli üreticinin su sorununa yakın takip Sökeli üreticinin su sorununa yakın takip

Özer, Bertan Balçık'ın göreve geldiğinden bu yana Ulusal Pamuk Konseyi'ni adil olmayan ve üreticiyi korumaktan uzak bir şekilde yönettiğini ve şahsi çıkarlarına alet ettiğini savunarak her sezon başında bazı basın organlarını kullanarak kooperatiflerine karşı 'organik pamuk' üzerinden karalama ve yıpratma kampanyası başlattığını ileri sürdü. Yaklaşık 15 yıldır Söke'de tekstil baronları ve gayri milli unsurların etkisi altında hareket ettiğini öne sürdüğü Balçık'ın, organik pamukta tekel haline geldiğini ve cefakar pamuk üreticisine hiçbir yararı olmadığını söyleyen Özer, Balçık'ın bu sezon da işgüzar algı operasyonlarına giriştiğini iddia etti. 
 
"ÖNCÜ ROL ÜSTLENMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Balçık'ın tekstil baronlarıyla iş birliği yaparak üreticilere hiçbir destek sağlamadığını ileri süren Özer, kendilerine karşı olan tutumunun sebebinin, devlet desteğini arkalarına alarak bu tekele karşı çıkmaları olduğunu aktardı. Özer, "Birileri çatlasalar da patlasalar da Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi, 'organik pamuk' konusunda öncü rol üstlenmeye devam edecek ve üreticinin hak ettiğini alması için elini taşın altına koymaktan bir an bile geri durmayacaktır" ifadelerini kullandı.  

A W238921 01
   
"BEYHUDE ÇABALARDAN VAZGEÇSİNLER"
Özer, Bertan Balçık'ın 3 sezondan bu yana bazı basın yayın organları eliyle 'organik pamuk' üzerinden yürüttüğü algı operasyonlarının bölgedeki üreticilere 'ihanet' ve çiftçinin alın terlerinin karşılığına göz dikmek olduğunu ifade etti. Özer, "Tekstil baronlarının güdümündeki bazı kişilerle iş birliği yaparak üreticilere sattığı 'Maya-81' pamuk tohumu ile Söke Ovası'nda binlerce dönüm araziyi balçığa çevirdiler. Kooperatifimize yönelik beyhude çabalardan vazgeçsinler. Derdi sıkıntısı olan doğrudan doğruya karşımıza çıksın. Kimse üreticinin alın teriyle oynamasın" sözlerini kaydetti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI