Efeler’de el arabası ile hurdacılık işi yapan Özer Bayrak, 30 yıldır bu mesleği yaptığını ifade etti. Hurdacılık mesleğinin babasından ona yadigar kaldığını belirten Bayrak, işini severek yaptığını söyledi. Vatandaşların kullanmayıp çöpe attığı eşyaları el arabasına doldurarak kendisine ait bir depoya götürdüğünü anlatan Bayrak, depoda biriktirdiği eşyaları İzmir Aliağa’da bulunan hurda fabrikasına götürüp geri dönüşüme verdiğini belirtti.

aydinli-eskici-3-cocugunu-bu-meslek-ile-buyuttu-ozer-bayrak-hurdacilik-eskimeyen-bir-meslek-int-gzt-471327-de3ca88eb237d2f35d703ba75fd7d75c.jpeg

“ESKİMEYEN BİR MESLEK”

Aydın’da 10 personel alınacak Aydın’da 10 personel alınacak

Okul okumayıp hurdacılık mesleğini seçtiğini ifade eden Özer Bayrak, “Bu işi otuz yıldır yapıyoruz. Babalarımızdan kalan bir meslek, babamızdan gördük. Okulu pek tercih etmedik. Bu işe devam ediyoruz. Hurdacılık eskimeyen bir meslek, doğrudur. Vatandaşlar çöpünü atıyor biz de değerlendiriyoruz. Bir yatak, bir kanepe alınıyor eskiyi çöpe atıyorlar. Biz de onları toplayıp değerlendiriyoruz. Bir ambarımız var, topladığımız hurdaları burada biriktiriyoruz. Sonrasında toplu halde İzmir Aliağa’da bulunan hurda fabrikasına götürüp geri dönüşüme veriyoruz. İhtiyacı olan insanlara da bazen yarı fiyatına hurda sattığımız oluyor. Bit pazarına götürüyoruz. Ürünün özelliğine, boyuna, kullanım durumuna göre alış ve satış fiyatları da değişiklik gösteriyor” dedi.

aydinli-eskici-3-cocugunu-bu-meslek-ile-buyuttu-ozer-bayrak-hurdacilik-eskimeyen-bir-meslek-int-gzt-471327-ab838f9368548f9cb3485cde0d16f128.jpeg

“ÜÇ ÇOCUĞUMU DA BU MESLEKLE OKUTTUM”

Vatandaşların hurdacılık geleneğine devam ettiğini dile getiren Bayrak, “Biz sürekli vatandaşla diyalog halindeyiz. Biz sürekli mahalleleri geziyoruz ve bu ürünleri gezdiğim yerlerdeki vatandaşlardan alıyorum. Tek geçim kaynağım bu başka bir geçim kaynağımız yok. Üç tane çocuğum var, üniversite okuyorlar. Üçünü de bu meslekle büyüttüm. İşimi severek yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi