Germencik ilçesine bağlı Neşetiye Mahallesi'nin Muhtarı Murat Halitoğlu, yerel seçimlerde mahalle sakinlerinin desteğiyle muhtarlık koltuğuna oturdu. Halitoğlu, sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu Aydın'da yaz tatiline gidemeyen çocuklar için, evinin bahçesindeki havuzu suyla doldurdu. 

A W239843 02

BAŞLARINDA BEKLİYOR
Mahalledeki çocuklar öğlen saatlerinde muhtarın evine gidip havuzda yüzerek serinleme imkanı yakalıyor. Bazı çocukların babaları da havuza girerek onlarla birlikte yüzüyor. Muhtar Murat Halitoğlu, çocukları yüzerken yalnız bırakmazken başlarına olumsuz bir şey gelmemesi için bekliyor. 

A W239843 01
 
"HAVUZUMUZ HERKESE AÇIKTIR"
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Muhtar Halitoğlu, “Aydın'da havaların 40 derece sıcak olması nedeniyle evimin önündeki havuzu suyla doldurdum. Çocuklar öğlen saatlerinde gelip yüzüyorlar. Çocuklar havuzda serinlerken ben de sürekli onları kontrol ediyorum. Havuzumuz herkese açıktır” ifadelerini kullandı. 

A W239843 03
 
"YÜZÜP SERİNLİYORUZ"  
Havuza giren çocuklardan Reyhan Aydın, “Bizim Aydın çok sıcak. Evde bile duramıyoruz. Denize de her zaman gidemiyoruz. Muhtarımız bize havuzu açtı. Biz de gelip burada yüzüp serinliyoruz. Muhtarımıza teşekkür ederiz” dedi. Çocuklarıyla birlikte yüzen Ahmet Sedat, denize gidemediğini ve çocuklarla birlikte havuzda serinlediğini söyledi. Sedat, çocuklarla yüzmenin daha eğlenceli olduğunu belirterek bu hizmeti veren Muhtar Halitoğlu'na teşekkür etti. 

Aydınlıların 'su ürünü' alışkanlıkları araştırılıyor Aydınlıların 'su ürünü' alışkanlıkları araştırılıyor

A W239843 04
"ONLAR YÜZÜYOR, BİZ RAHAT EDİYORUZ"
Aydın'ın çok sıcak olduğunu ifade eden mahalle sakinlerinden Seda Aydın, şunları kaydetti: “Öğlen saatleri gelince çocuklar sıcaktan şikayetçi oluyor. Evde de durmuyorlar. Tatil olduğu için gezip oynamak istiyorlar. Biz de çocukları muhtarın havuzuna getirdik. Burada yüzüyorlar onlar da biz de rahat ediyoruz.”

A W239843 05

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI