CHP Aydın İl Başkanlığınca İl Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Efeler Nevzat Biçer Parkı’nda düzenlenen toplantıda yerel seçimde edinilen başarı ve izlenilen yollarla ilgili konular konuşuldu. İl Danışma Kurulu’na CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, CHP’li 13 ilçenin belediye başkanları, CHP’li ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı. 

Whatsapp Image 2024 06 11 At 20.13.24 (1)

“GÖNÜL VE EMEK BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLADIK”

Yerel seçimlere dair değerlendirme yapan CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yerel seçimlerde yakaladığımız başarılarla uzun yıllar sonra Türkiye'de birinci parti olduk. Siyaset iddia işidir ve biz iddiamızı ortaya koyarken, buna inanmayanlar hatta hayal olduğunu düşünenler oldu. Ancak herkes hatırlamalıdır ki biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Kolay olana talip olmadık; hep zor olanın peşinden koştuk. Hedeflerimizden ve hayallerimizden bir an olsun sapmadık. Yerel seçimlerde, başta Aydın Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 13 ilçe belediyesini kazandık ve 14 ilçede meclis çoğunluğunu elde ederek büyük bir başarıya imza attık. Türkiye İttifakı'nın dayanışmasını, Aydın'da kurduğumuz gönül ve emek birlikteliğiyle sağladık. İl ve ilçe kadın örgütlerimiz ile gençlik örgütlerimiz, partimizin çalıştığı her alanda sahayı kontrol altına alarak bu zaferin mihenk taşları oldular. İlçe belediye başkanlarımız, fedakarlık ve özveriyle, halkımızın takdiri ve teveccühü için zaman gözetmeksizin çalıştılar ve partimizin bayrağını örgütümüzle birlikte el ele göndere çektiler. İlçe başkanlarımız ve ilçe örgütlerimiz, verdikleri mücadeleyle her sokakta ve caddede iz bıraktı. İlçe başkanlarımız, adaylarımızla birlikte uyum içinde çalışarak bu uyumu seçmenlerimize yansıttılar ve yerel seçim sürecinde imzalarını attılar. Birilerinin rant kapısı olarak gördüğü Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni, halkımızın evi haline getiren, en gencinden en yaşlısına herkesin sevgisini kazanan bir kesimin değil, her kesimin teveccühü ve takdiriyle yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu’na bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 11 At 20.13.25

“PARTİMİZ DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI OLACAKTIR”

Yerel seçimlerde Aydın genelinde elde ettikleri başarılara değinen Başkan Saatçı, “671 mahallemizin 471 tanesi de seçimleri önde tamamladık. Üye sayımızın az olduğu mahallelerde oy oranımızı yüzde 26.23 arttırdık. Üye sayımızın yoğun olduğu yerlerde oy oranımızı yüzde 38.78 arttırdık. Kadın nüfusumuzun yoğun olduğu mahallelerde oy oranımızı yüzde 39.87 arttırdık. Genç seçmenin yoğun olduğu mahallelerde oy oranımızı yüzde 24.12 arttırdık. Genel seçimlerde milletvekili Cumhur İttifakı'nın önünde olduğu 89 sandığında birinci parti çıktık. Genel seçimlerde ittifak ile girdiğimiz ve birinci çıktığımız 417 sandığın ise 401’inde yine birinci parti çıktık. Aydın genelinde toplam sandıklarımızın yüzde 99.58’ini doksan dokuz nokta elli sekizini doldurdu. İlçe başkanlığı İlçe Belediye Başkanı seçimlerinde AKP ve MHP adaylarının aldığı toplantı oyundan fazla oy aldı. İlçe Belediye'nin meclis üyesi seçimlerinde AKP ve MHP adaylarının aldığı toplantı oyundan daha fazla oy aldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerinde diğer tüm adayların aldığı toplam oydan daha fazla oy aldık. Yerelden gelene uzanan yolculuğumuzu iktidarla taçlandıracak ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Atamızın hayalindeki bir Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, danışma kurulunda söz alarak partililerine hitap etti. konuşmaların ardından danışma kurulunun ikinci kısmı basına kapalı şekilde partililer ile devam etti.

İYİ Parti Aydın’da yaprak dökümü sürüyor İYİ Parti Aydın’da yaprak dökümü sürüyor

Whatsapp Image 2024 06 11 At 20.13.24 (1)Whatsapp Image 2024 06 11 At 20.13.25 (1)

Muhabir: Seval Selvi