Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen darbe girişiminin ardından, Türk milletinin topraklarını korumak adına verdiği mücadele sonucunda günün anlam ve öneminin korunması adına, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak resmi bayram ilan edilmişti. Bu kapsamında 15, Temmuz Didim Kaymakamlığı öncülüğünde ilçede dualar ile anılacak. 

“Benim Güzel Pabuçlarım” oyunu sahnelendi “Benim Güzel Pabuçlarım” oyunu sahnelendi

Gazi ve şehit ailelerine gerçekleşecek ziyaretlerin yanı sıra, şehit olan tüm askerlerimiz için ilçenin dört bir yanında dualar okutulacak. Tüm gün sürecek olan program ise şu şekilde;

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 10.00'da Balat- Akyeniköy Mezarlığında bulunan şehit ve gazi mezarları ile İlçemizdeki şehit yakını ve gazilerimiz ilçe protokolü, sivil toplum temsilcileri ve ilçe halkı tarafından ziyaret edilecek, burada Didim Müftülüğünce görevlendirme yapılarak Kur'an okunacak dua yapılacaktır.
15 Temmuz 2024 tarihinde Pazartesi günü öğle namazı öncesi İlçemizdeki tüm camilerimizde şehitlerimizin ruhu için Kur'an-ı Kerim okutulacak, duası yapılacaktır.
15.00: 15 Temmuzda Gazi olan vatandaşlarımıza yapılacak ev ziyaretleri
20.00: Anma Töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
20.15: Müftülük Programı Kur'an-ı Kerim okutulacak ve dua yapılacak.
00.13: Tüm camilerde sela okunacak.
 

Muhabir: Murat Tan