Feyza Altun, Türkiye’de adından sıklıkla söz ettiren bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.  Yaptığı paylaşımlar ve açıklamaları nedeniyle son günlerde sosyal medyada konuşuluyor. Feyza Altun kimdir merak edenler için ünlü isim hakkında bilgileri derledik. İşte ayrıntılar…

Kuşadası'nda 'Gençlik Festivali' hazırlığı Kuşadası'nda 'Gençlik Festivali' hazırlığı

Feyza Altun Kimdir?

Feyza Altun, Türkiye'de tanınmış bir avukat, yazar ve aktivisttir. Özellikle kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında yaptığı çalışmalarla bilinmektedir. Feyza Altun, Toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan projelerde aktif rol almaktadır.

Sosyal medyayı oldukça sıklıkla kullanan Feyza Altun, aynı zamanda Tarafsız Çalışan Anneler Platformu’nun kurucuları arasında yerini almıştır. Ayrıca, CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu’nda kadın haklarından sorumlu başkan yardımcılığı yapmıştır.

Gündeme 2024 yılının başında yaptığı paylaşım sonrasında bomba gibi düşen Feyza hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. Gündemde kaldığı süreç boyunca, bu haberle ilgilenenleri ikiye bölen Feyza Altun, işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Günlerce konuşulan bu soruşturmayı detaylandırdıktan sonra sizlere Feyza Altun kimdir derledik, şimdi biraz daha detaya inelim..

Feyza Altun Kimdir 5

Feyza Altun Kaç Yaşında? Nereli?

Feyza Altun, 1987 tarihinde İstanbul'da gözlerini dünyaya açmıştır. İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğan Feyza Altun günümüzde 37 yaşındadır.

Çocukluk dönemi dahil hayatının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçiren Feyza Altun’un kökeni ve aile üyeleri hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır.

Feyza Altun Kariyeri

Feyza Altun, Erenköy Kız Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde "İnsan Hakları Hukuku" konusunda yapan Altun, eğitim hayatını sağlam adımlarla tamamladıktan sonra kariyer hayatına da başarılı adımlar atmıştır.

Eğitim hayatının ardından, Daha çok kadın ve çocuk istismarı davalarına yönelen ve bu konularda aktiflik gösteren Feyza Altun, çok sayıda ünlü kişiliklerin de avukatlığını halen yapmaktadır.

Feyza Altun’un ilk gündeme geldiği haberlerden biri, 2015 yılında bebeği ile duruşmaya katılırken çekilen bir fotoğraf sayesinde olmuştur. Bu fotoğraf sosyal medyaya düştüğü andan itibaren günlerce konuşulmuştur. Bebeği henüz 7 aylık iken bebeği ile iş yerinde fotoğraf çekilen Altun, ‘Çocuk da yaparım, kariyer de’ açıklamasın yapmıştır.

Feyza Altun Kimdir 2

Feyza Altun'un Kitapları

Feyza Altun kimdir yanıtladıktan sonra ünlü ismin kitaplarına da göz atalım… Feyza Altun’un kaleme aldığı birçok kitabı bulunmaktadır.

Feyza Altun’un kitapları aşağıdaki gibidir:

 • Bozuk Tablet: Özgür Hukuk Öğreniyor
 • Çilek Yiyen Salyangoz
 • Gürültü Yapmadan Eğlenebilmek
 • Kayıp Levha
 • Sınıfta Temizlik Zamanı
 • Kadının Fenni
 • Kadının Derdi
 • Kadının Erki
 • Sınırda Üç Kadın
 • Renkli Yumurtalar
 • Herkese Eşit Kurabiye
 • Yeşil Sahanın Özgür Kızı
 • Uçan Tekerlekli Sandalye
 • Mutlu Yaşlılar Haftası

Feyza Altun Kimdir 4

Feyza Altun Evli Mi?

Feyza Altun, geçmişte evlenmiş ve bu evlilikten bir çocuk dünyaya getirmiştir. İlerleyen zamanlarda çift boşanma kararı almıştır.

Feyza Altun 2021 yılında ise, Modernist Group kurucusu, girişimci İlker Sungurlar ile nikah masasına oturmuştur. Çiftin nikahını bizzat Ekrem İmamoğlu kıymıştır. Nikahın fotoğrafları sosyal medyada oldukça tıklanma almış ve beğenilmiştir.

Feyza Altun İlk Eşi Kim?

Feyza Altun, ilk evliliğini İlker Meriç ile yapmıştır. Bu evlilikten bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir. Ancak, çiftin evliliği uzun süre devam etmemiş ve boşanmayla sonuçlanmıştır.

Feyza Altun'un Kaç Çocuğu Var?

Feyza Altun'un ilk evliliği olan İlker Meriç’ten bir oğlan çocuğu vardır. Feyza Altun’un oğlu ile birlikte yaşadığı bilinmektedir. Özellikle 2015 yılında, çocuğu henüz 7 aylıkken, bebeği ile duruşma salonunda çektirdiği fotoğraf bir hayli konuşulmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ