KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

HER İNSAN BİR ŞANSTIR…

HER İNSAN BİR ŞANSTIR…

Hayat insanları ummadığı anda ummadığı kişilerle karşı karşıya getirebilir. Bu karşılaşma kimi zaman mutlu ederken kimi zaman en büyük hayal kırıklığınız olabilir. Bu insanları şans olup olmayacağına biz karar veririz. Önünüzde iki seçenek bardır: ya şansınızı kendiniz belirleyeceksiniz o kişiden uzak durmayı ya da yakınlaşmayı seçeceksiniz. Ya da gözü kara olup bodoslama karşındaki kişiye doğru gideceksiniz. Tercih sizin. 

Şansınızı siz belirleyin. Siz belirleyin ki önünüze gelecek tehlikelere karşı az da olsa gardınızı alın. Size vereceği zararları önden kestirip aranızdaki iletişimi sınırlı tutun. Her insan bir şanstır. İyi ya da kötü. En kötüsü bile size bir şey öğretmenden hayatınızdan çıkmaz. Bu da size iyi ya da kötü bir tecrübe katarak hayat yolunuza yön verecektir. 

Yaşadıklarınızdan asla pişmanlık duymayın. Benim kararım deyip sizi yargılamalarına izin vermeyin. Evet düştüm. Ama ben kalkarım. Deyip tekrar kalkın. Ve ben düştüm ben kalktım deyin. Kimseye ihtiyacınız olmadığını herkese gösterin. Siz güçlüsünüz. Tanıdığınız ve tanıyacağınız insanlara bunu göstermek için elinizden geleni yapın. Onlar da sizi hayatlarına güçlü insan olarak alsın. Zaaflarından sizi vurmalarına asla müsaade etmeyin. Her insan bir şanstır. İyi ya da kötü. İyi şanslarınız olsun. Yazımıza Victoria Holt’un sözüyle son vereyim: ”Asla pişman olmayın! Eğer sonucu iyiyse, mükemmel. Sonucu kötüyse, bu bir tecrübedir.”


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR