KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

KADIN HALİMİZLE HER YERDEYİZ

KADIN HALİMİZLE HER YERDEYİZ

Şu yaşıma kadar hiçbir partinin destekçisi ya da üyesi olmadım. Her seçimde adaylara ve geçmişte yaptıklarına bakıp bir de vaatlerini gözden geçirdim. Siyaseti çok sevmediğim için de hep uzak durdum. Ama mesleğim gereği de hep içinde bulundum. Hiçbir parti ayrımı yapamadan hepsinin etkinliklerine katılıp haberlerini yaptım. Benim için mesleğim ön planda oluğu için parti ayrımı yapma lüksünü kendimde görmedim. Ve bu ömrüm boyunca da devam edecek. Çünkü Aydın siyasetine baktıkça siyasetten iyi ki uzak durmuşum diyebiliyorum. 


Öncelikle hiçbir parti taraftarı olmadığımı belirtmek istedim. Çünkü yazdıklarımla kimseye destek olmaya çalışmıyorum. Sadece bir KADIN gazeteci olarak bazı şeyler fazlasıyla rahatsız edici duruma geldi. Ben de bu rahatsızlığımı yazımla dile getirmek istedi. Aydın’da son zamanda siyaset denilince akla kadın gelmeye başladı. Siyasetin cinsiyeti olmadığını acaba Aydın’daki siyasetçiler ne zaman anlayacak merak ediyorum. Siyasetin cinsiyeti olmaz. Kadını da erkeği de siyasetin var. Ve her zaman olacaktır. Kadın sadece siyasette değil her yerde olacaktır. Gücümüzün yettiği, aklımızın erdiği her yerde olacağız. Kadın halimizle bizi her yerde göreceksiniz. Bir işi yaparken neye göre değerlendirmede bulunuyorsunuz? Kıstastınız nedir? Kadın bunu yapamaz derken neye dayanarak söylüyorsunuz? Mantığınızla mı yoksa kullanmayı beceremediğiniz beyninizle mi? Şöyle söyleyeyim: “BİZ HER YERDEYİZ, HER YERDE VARIZ.” Siz bunu kabul edene kadar da gözünüze bunu sokacağız. 


Siz bizim siyaset yapabildiğimizi kabulleneceksiniz. Siz bize taciz-tecavüz etmemeyi öğreneceksiniz. Bizi bastırmaya başaramayacaksınız. Şiddete uğrayan kadın çıkacak hakkını arayacak. Küçümsediğiniz, itip kaktığınız kadın çıkıp sesiniz duyuracak. Tecavüze uğrayan kadın yasal yollardan hakkını arayacak, durduramayacaksınız. Kimliğiniz ne olura olsun siz kadınlara dokunamazsınız. Kadınlar da sizin kadar özgür bireyler ve her işi yapacak kadar zekiler. Belediye  başkanı da olsanız suçluysan haksızsan cezanı çekeceksin, milletvekili olsan da cezanı çekmelisin. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR