KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

KORKUNUN GÖZÜNÜ SEVEYİM

KORKUNUN GÖZÜNÜ SEVEYİM

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, il genelinde sokağa maskeli çıkılması konusunda talimat verip maskesiz sokağa çıkmayı yasaklamıştı. Vatandaşların sağlığını düşünerek bu yasağı getiren valimize teşekkür ediyoruz. Valimizin koyduğu bu yasağa peki biz ne kadar uyuyoruz? Bir sokağa çıkıp bakmak lazım. 

Aydın’da bilindiği gibi sokağa maskesiz çıkmak yasak. Fakat vatandaşlar durumun ciddiyetinin farkında olmasa gerek ki maskesiz sokağa çıkmaya devam ediyor. Sokağa çıktığımdaki gözlemlerimi anlatacak olursak durum gerçekten kötü. Efeler başta olmak üzere tüm ilçelerde durum aynı. Havanın da ısınmasıyla beraber vatandaşlar önlem ve tedbirleri askıya alır oldu. Maskesiz dışarı çıkan sayısında bir anda artış yaşandı. Pazar yerlerinde özellikle maskesiz bir çok vatandaşa denk geldim. Toplu alanlarda özellikle vatandaşların olaya daha duyarlı olup teması en aza indirmesi gerekirken, pazar içinde adım atmak bile zordu. 

Ama şöyle küçük bir nokta var. Aslında vatandaşlarımız maskesiz sokağa çıkmıyor. Maskeleri var ama ya bileklerine takılı ya çantalarında ya da ceplerinde. Polisleri gördüklerinde ya da polis noktalarından geçtiklerinde bir anda maskeler saklandığı yerden çıkıp en doğru şekilde ağız ve burun kapatılıyor. Burada da annemin sözü aklıma geldi: “Korkunun gözünü seveyim.” Gerçekten ceza alınmayacağını bilse vatandaşlar maskesiz çıkmaya devam edecekler ama bu defa yanlarına bile almazlar bundan çok eminim. Alınan hiçbir karar öylesine alınmadı arkadaşlar. Lütfen maskesiz sokağa çıkmayın, sosyal mesafenizi koruyun. Normalleşme sürecine girmişken ikinci bir dalgaya yakalanmayalım. Sağlıkla, huzurla, mutlulukla kalın…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR