Dilek Özen

Dilek Özen

MAVİ STRESİ AZALTIR

MAVİ STRESİ AZALTIR

Geçtiğimiz günlerde renklerin büyülü dünyasına yolculuğa çıkmıştık. Bu hafta yolculuğumuzun diğer durağı özgürlüğün ve sonsuzluğun rengi mavi olacak. Mavi rengini kime sorsanız favori rengi olduğunu duyarsınız. Öyle derin ve özel bir renk. Mavi güven, sorumluluk, sadakat ve dürüstlüğü temsil eder. 

Sessiz ve samimi bir renk olan mavi çatışmaktan ve karşı karşıya gelmekten nefret eden insanların rengidir. Mavi rengi iç güveni sergiler ve zor zamanlarda olaylar karşısında sakin kalmanızı ve doğru olanı yapmanızda size yardımcı olur. Bu renk, her şeyin üstünde, hem fiziksel hem de zihinsel rahatlamayı teşvik eden huzur ve huzuru arayan bir renktir.
Sakinlik hissi verir ve stresi azaltırken düzen duygusu yaratır. Doğada sırt üstü uzanıp, parlak mavi bulutsuz bir gökyüzüne baktığımızda içimize dolan huzuru hissederiz. Metabolizmayı yavaşlatır. Maviden açık maviye doğru daha fazla özgürlük hissettirir.

Disiplin olarak baktığımızda mavi rengi iletişimi iyi olan bir renk olma özelliğine sahiptir. Özellikle sözlü iletişimi temsil eder. Bir lider gibi olan mavi, toplum karşısında konuşan bir konuşmacı görevi görür. İdealisttir ve kişinin kendini ifade etme ihtiyacını ve isteğini karşılar. İlham verici olan mavi kişisel kabiliyetlerin artırılmasında da etkilidir. Mavi, ruhun, adanmışlığın ve dini çalışmanın rengidir. İlham verir. Öte yandan, mavi bağlılığı, aile ya da iş adanmışlığını da kapsamak üzere, inandığı herhangi bir sebep ya da kavramı temsil eder. Bir arkadaş olan mavi, kurtarıcıdır. Başarısı, ilişkilerinin kalitesi ve miktarı ile tanımlanır. Vericidir, alıcı değildir. Güçlü bir güvene dayalı ilişkiler kurmayı sever ve bu güvene ihanet edilirse derinden yaralanır. Yerde ve gökte gördüğümüz mavi aslında her şeydir. Mavi rengini hayatınızın her anında görmeniz dileğiyle. Görüşmek üzere.  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dilek Özen Arşivi
SON YAZILAR