GÜLİZAR ŞENGÜL PEÇEN

GÜLİZAR ŞENGÜL PEÇEN

“MUHARREM İNCE'NİN MAVİ İDDİASI”

“MUHARREM İNCE'NİN MAVİ İDDİASI”

Geçtiğimiz hafta sonu güneşli ve masmavi bir gökyüzüne uyanan İzmirliler,
“Memleket, Adalet, Vicdan ve İş” sloganı ile siyaset arenasına çıkarak “Bizde Varız ”diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İNCE ve yol arkadaşları ile  Cüneyt Oğuz’un Kurucu il Başkanlığında, İzmir il örgütünün açılışını gerçekleştirerek kordon turu attılar..
 İzmir’den halka seslenen  Muharrem İNCE, kararsıza, umutsuza boşlukta kalana “Gel Memleket Partisine” dedi.. 
Milliyetçi, muhafazakâr, lâik, sosyalist, çevreci ne görüşten olursan ol yine gel diyen İnce, siyasal  ideoloji kaygısına yer vermediğini, herkese kapılarının açık olduğu sinyalini verirken, ayrıca kırmızı çizgilerini de belirtti..
Bu kırmızı çizgiler ise, Atatürk ile sorunu olan, kadına şiddet, çocuğa  istismar, terörizm, ayrımcılık, doğaya ve çevreye saygısı olmayanlardır.
Dilerim ki  bu kırmızı çizgiler başka renklere boyanmaz!!
24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İNCE İzmir ’de tarihi bir miting ile kalabalıklara seslenirken “Bu seçimin kaybede denin olmayacağını  ve kendisinin bu seçimleri kazandığında Türkiye nin kazanacağının” iddiasında bulunmuştu..
Peki 2023 seçimlerinde de bu iddiası geçerli olur mu?
Siyasi iktidarı ve muhalefet mecrasını eleştiren İnce, bu kadar kalabalığı kaldırır mı ya da ekibiyle  sahalarda geniş kitleleri seferber edebilir mi bilinmez!! 
Ancak bilinen şu ki, toplumda siyasal bir dengesizlik ve toplumsal gerçeklik uyumsuzluğu ve umutsuzluğu var!  
Hakkaniyet, Huzur ve Hukuk vaat eden Memleket Partisi ,Türkiye’deki gelir dağılımındaki adaletsizliği, yoksulluğu, yolsuzluğu ve adil eşit uygulanmayan hukuk anlayışının bitirilmesinde sizce etkin siyasi bir rol oynar mı?
Son günlerde ülkemizde medyatik ve mafyatik siyasi, sosyal gerçeklerin uyumsuzluğu hakim iken Memleket partisi bir umut olur mu?
Siyasete nezaket ve mizah anlayışı getirmeyi hedefleyen Muharrem İnce, Türkiye’deki kutuplaşan kirli siyasi dili değiştirebilir mi?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜLİZAR ŞENGÜL PEÇEN Arşivi
SON YAZILAR