KIYMET SARIYILDIZ

KIYMET SARIYILDIZ

MUTLU ETMEK VE MUTLU OLMAK 

MUTLU ETMEK VE MUTLU OLMAK 

Son dönemlerde neredeyse herkes mutsuz. Mutsuzluğun tabi ki çeşitli nedenleri var. Kiminin ekonomik nedenler, kiminin özel hayatında yaşadığı sorunlar, kiminin de iş yerinde yaşadığı olaylar silsilesi. Ekonomik nedenleri ele alırsak gerçekten insan hayatını ve psikolojisini bozacak derecede ilerleme kaydediyor. Kişisel istekleri karşılayamamak, kendisinden bekleneni yapmamak, refah seviyede bir hayat sürmeme, aslında normal sayılması gereken durumları lüks gibi görme psikolojik olarak kişileri etkiliyor ve bu da çevreye fazlasıyla yansıyor. 

***

Özel hayat sorunları da insan hayatını oldukça etkiliyor. Alacağı kararları, gün içindeki tavırları, çevreyle ilişkisine yansıyor. Özel hayatımızdaki mutsuzlukların üstesinden gelmek aslında biraz da kendimize bağlıyorum. Sürekli olumsuz düşünmek, olumsuz enerjiyi çekmek ve sürekli olumsuz cümleler kurmak.

***

Gelecek güzel şeylerin ve güzel enerjisinin önüne ket vuruyor. Bu durumlardan kaçınmamız gerektiğini düşünüyorum. Kendimizi sürekli melankoli duruma sokmak bize bir artı katmayacaktır. Aksine olumsuzluklarla olumsuzları çekeriz. Genelde olacak, edecek, yapacak yerine oldu kelimesini mutlu olmak için kullanın. Ya da şimdi ki zamanı kullanın. Arada yaşayacağınız enerji farkını göreceksiniz. Örnek olan oldu, biten bitti. Ben şuan mutluyum. Ben ev aldım. Ben aramı aldım. Hayallerimizi gerçekleşmiş gibi olgularla cümle kurmanın faydasını pozitif enerjiye kapılarak göreceksiniz. 

***

İş yerinde yaşadığınız sorunları da iletişimi minimum seviye indirmenizi  tavsiye ederim. Enerjinizi sömürecek, gün içinde modunuzu düşürecek kişilerle temasınızı azaltın. Valla bu konuda benim de yapabileceğim ve tavsiye edeceğim bu. 

***

Kendinizi bu şekilde mutlu edebilirsiniz. Başkasının mutlu etmesini beklemeden. 

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
KIYMET SARIYILDIZ Arşivi
SON YAZILAR